Samsun’da eğitim sendikalarından Yalova Valisine toplu tepki

Aktif eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen üyesi binlerce kişinin katıldığı protesto yürüyüşü Samsun Öğretmenevi önünden başlayarak İstiklal caddesi boyunca deva

Haberler 07.04.2015, 00:52
Samsun’da eğitim sendikalarından Yalova Valisine toplu tepki

Aktif eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen üyesi binlerce kişinin katıldığı protesto yürüyüşü Samsun Öğretmenevi önünden başlayarak İstiklal caddesi boyunca devam etti. Sloganlar eşliğinde oldukça yoğun katılımın gerçekleştiği yürüyüşün sonunda bir basın açıklaması yapıldı.

yalova valisi 4x

Halil Serkan Öz’ün Yalova Valisi ile yaşadığı onur kırıcı diyaloğun ardından düzenlenen protesto yürüyüşünde, yaşadığı strese bağlı olarak kalp krizi geçirdiğinin vurgulandığı basın açıklamasında, “Yaşanan bu üzücü olaya neden olan Vali’yi kitlesel basın açıklamalarımızda Türkiye’nin dört bir yanında protesto ediyor, onurumuzu çiğnetmeyeceğiz diyerek kokart takıyoruz. Yalova Valisinin derhal istifa etmesini bekliyoruz.” denildi.

yalova valisi 3x

İktidarın en çok korktuğu şeyin, bu ülkenin geleceğini yetiştiren eğitim emekçilerinin özgür düşünmesi olduğunun belirtildiği açıklamada, “Bizlere yaptırmak istedikleri görev, öğrencilerimize eleştirel düşünmeyi öğretmek değil, itaat etmek ve itaat etmeyi öğretmektir. Bu nedenledir ki; onlar özgürlükten korkmakta, öğrencilerimizin düşünen ve sorgulayan insanlar olarak yetişmesini istememekte, bu yüzden bizlerin onurlarını çiğneyecek kadar umursamazdırlar. denildi.

yalova valisi 1x

Açıklamaların ardından grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@