Şahindoğan'dan sert tepki Adil olmamış bakın ne yapmış

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan yapılan atamaya sert tepki gösterdi ve ekledi...

Sendika 25.08.2019, 16:06
Şahindoğan'dan sert tepki Adil olmamış bakın ne yapmış

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan yapılan atamaya sert tepki gösterdi ve ekledi... Adil olmamış, EBS'ye hizmet etmiş...

Manavgat’ta Şube müdürüyken Çeşme’ye Şube müdürü olarak atanan Aydın Kaya, herkese değil, EBS’ye hizmet etmiş. EBS Manavgat’ın aşağıdaki teşekkür metni bir kısım bürokratların her eğitimcinin değil de bazı sendikaların hizmetkarı olduğunun itirafıdır diyen Şahindoğan; demek ki söz konusu Şube müdürü teşekkürü ve plaketi hak edecek ölçüde büyük hizmetlerde bulunmuş EBS’ye dedi.

Şahindoğan açıklamasının devamında şunları kaydetti:

Bu hizmetlerin neler olduğunu tahmin etmek elbette zor değil. Muhtemelen üye yaptı, maiyetindekileri EBS’ye üye olmaya teşvik etti. EBS üyelerinin işlerini kolaylaştırdı, EBS’li olmayanlara zorluklar çıkararak, onları da dolaylı olarak EBS’ye üye olurlarsa işlerinin daha kolaylaşacağı noktasında bir kanaate sürükledi. Yani taşrada EBS tavassutu ile makam sahibi olmuş tüm yöneticilerin yaptığını yaptı. Böylece teşekkürü ve plaketi hak etti. Bu vefa karşısında borçluluğuna devam ederek yeni görev yeri Çeşme’de sendikal hizmet mesaisine kaldığı yerden devam edecek.
Türk Eğitim Sen’in “MEB’in taşra teşkilatında paralel çeteler var” diyerek ifade ettiği yapı tam da budur. Bu teşekkür aynı zamanda bir itiraftır. MEB, bu itirafla ilgili gerekli işlemleri yapmalı, Şube müdürlerinin görevinin sendika hizmetkarlığı değil adil bir eğitim hizmeti olduğunu göstermelidir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@