Renault Sol'a mı Çekiyor ?

Renault işçisi grev dedi ve iş bıraktı. Yıllardır süregelen kar hırsı feodalite devrinde köleliği getirmiş, Kapitalizmle birlikte ücretli köleliğe doğru yol almıştır.Bununla mücadele y&o

Haberler 16.05.2015, 02:23
Renault Sol'a mı Çekiyor ?

Renault işçisi grev dedi ve iş bıraktı.

Yıllardır süregelen kar hırsı feodalite devrinde köleliği getirmiş, Kapitalizmle birlikte ücretli köleliğe doğru yol almıştır.Bununla mücadele yöntemi elbette ki örgütlü mücadeleden geçer.

Tarihsel devinimde mücadele bayrağını sırtlanmış bir çok iş kolunda emek örgütleri kurulmuştur. Bu yapılanmalar mesleki, özlük ve sosyal haklar olmak üzere sayısız kazanıma imza atmıştır.

Sermaye sınıfı çareyi kendine dolaylı olarak bağlı "Sarı" sözüm ona emek örgütleri oluşturarak, işçi sınıfını bölmekte bulmuştur. 

Bugün Renault'ta yaşanan süreç tam da bunun yansımasıdır. Sarı Sendika kendine yakışanı yapmış ve emekçisini masa başında işverene adeta boğdurmuştur.

Zincirlerinden başka kaybedecek bir şeyi olmadığını gören emekçiler direniş fitilini ateşlemiştir.Başarı ile sonuçlanacağına inandığım haklı direnişlerini canı gönülden destekliyorum.

Direne direne kazanacağız.

Bilal ŞENER

Eğitim-iş Kocaeli Şube Başkanı

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@