PKK Terörünü Lanetliyoruz!

Özgür Eğitim-sen'den terör olaylarına kınama...

Haberler 08.09.2015, 19:16
PKK Terörünü Lanetliyoruz!
PKK TERÖRÜNÜ LANETLİYORUZ!
 
7 Haziran seçimlerinin ardından periyodik şekilde artmaya başlayan terör saldırıları Türkiye’yi güvenliğini öncelemek zorunda bırakmıştır. Önceki gün Dağlıca’da bugün de Iğdır’da PKK tarafından gerçekleştirilen terör saldırılarıyla “güvenlik krizi” derinleşmiş, toplumun birlik ve bütünlüğü, geleceğe ilişkin umudu tahrip edilmiştir.
 
Siyasal koşulların her türlü mücadele için elverişli olduğu bir vasatta PKK’nın silahı siyasal mücadeleye önceleyen hatta baskılayan tutumu tüm meşrulaştırma gayretlerine rağmen ahlaka, vicdana, izana aykırıdır. Hiçbir gerekçeyle meşru görülmesi, makul bulunması kabul edilemez. Hiçbir şart, gerekçe, mazeret ileri sürülmeksizin eylemlerine son vererek Türkiye’den çıkması zaruridir.
 
Konuşarak, tartışarak meşru ve barışçıl mekanizmaların zorlanması gereken bir süreçte silaha, çatışmaya, ölüme alan açan her girişim, her söylem, her eylem gayrı meşru, gayrı ahlaki ve siyaseten de yanlıştır. Bu açıdan derin tahlillere, çetrefilli stratejik analizlere, uluslararası dengelere başvurma ihtiyacı hissetmeksizin silahın, çatışmanın meşruiyet zemininden dışarı atılması, kınanması ve lanetlenmesi zaruridir.
 
Ülkenin birlikteliğini, geleceğini hedef alan bu saldırıların bir an önce durması için tüm toplumun, siyasilerin kısır çekişmeleri aşarak tavır alması, barış ve kardeşliğe sahip çıkarak terörün gündemden çıkması için rol üstlenmelidir. Gelinen noktada Türkiye’de demokratik siyasetin yerleşik hale gelmesi, nitelikli bir seviyeye kavuşturulmasının imkan ve koşulları mevcut iken silaha sarılan, çatışma ve ölümlerden gelecek damıtmaya kalkan PKK’yı şiddetle kınıyoruz. Ama'sız, fakat’sız ve lakin’siz kınıyor, yaşamını yitiren onlarca insana da Allah’tan rahmet yakınlarına sabırlar diliyoruz.
 
Özgür Eğitim-sen
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@