Partilere Çağrı: Vaatlerde Samimiyseniz...

ANKARA (ANKA) - Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, yaklaşan milletvekili seçimleri nedeniyle siyasi partilerin birbiri ardına sıraladığı seçim vaatlerinin memurlar açısından şu anda hiçbir anlam ifade etmediğ

Haberler 27.04.2015, 12:54
Partilere Çağrı: Vaatlerde Samimiyseniz...

ANKARA (ANKA) - Bağımsız Sağlık-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, yaklaşan milletvekili seçimleri nedeniyle siyasi partilerin birbiri ardına sıraladığı seçim vaatlerinin memurlar açısından şu anda hiçbir anlam ifade etmediğini belirterek, “Ş uan için üstünde durulması gereken tek konu memur maaşlarının yıllardır artan enflasyon karşısında eridiği, memur ve ailelerinin yoksulluk sınırının altında bir yaşam sürdüğüdür. Biz, bizi bu hale düşürenleri unutmadık. Boş vaatlere karnımız tok, insanca bir yaşama açız. Muhalefet partileri ve iktidar partisi eğer memurlar için vaatlerinde samimiyse toplu sözleşmenin seçim öncesi imzalanması için çağrıda bulunsunlar” dedi.

Bağımsız Sağlık-Sen Başkanı Bayraktar, yaptığı yazılı açıklamada, siyasi partilerin yaklaşan 7 Haziran milletvekili seçimleri için birbiri ardına sıraladığı seçim vaatlerinin memurların sorunlarına çözüm sunmadığını söyledi. Memur ve ailesine 2013 yılında yetkili konfederasyon ile hükümet arasında imzalanan toplu sözleşme ile büyük bir mağduriyet yaşatıldığını kaydeden Bayraktar, “O zaman da söylediğimiz gibi yetkili konfederasyon toplu sözleşme masasında memurdan çok hükümetin çıkarlarını gözetmiştir. Bu söylemimiz iktidar partisinin Ankara’da ikinci sıradan konfederasyonun başkanını milletvekili adayı göstermesi ile ispatlanmıştır. İktidar demek istemektedir ki ‘Sen memuru bırak benim yanımda dur, ben seni sahipsiz bırakmam.’ Bunun sendikacılıkta yeri yoktur. Sendikacı için kendisi değil emek ve emekçi vardır. Bu kirli düzene artık dur demeliyiz” dedi.

-DARBE ÜSTÜNE DARBE-

2013 yılında yetkili konfederasyonun imzaladığı toplu sözleşme ile memurların Temmuz ayı zammından mahrum bırakıldıklarını ardından ise enflasyon farkı verilmediğini kaydeden Bayraktar, “Memur yıllardır darbe üstüne darbe almaktadır. En temel anlamıyla 4 kişilik bir ailede sadece bir çalışan memur olduğu düşünüldüğünde o ailenin ay sonunu getirebilmesi düşünülebilir mi? Kira, gıda, okul masrafları, yiyecek yakacak derken memurun beli iki büklüm olmuştur. Memur ve ailesi artık insanca yaşamak istemektedir” dedi.

-VAATLERE KARNIMIZ TOK-

Memurların yaşadığı tüm sıkıntı ve sorunlar ortadayken, seçime hazırlanan siyasi partilerin oy devşirmek için çeşitli vaatler ortaya attığını belirten Bayraktar, “Bizim karnımız vaatlere tok, insanca yaşama aç. Maaşlarımız her geçen ay artan döviz kuru ve enflasyon karşısında hızla erimektedir. Bırakın zammı artık aldığımız ücretle alım gücümüzün sabit olarak kalması bile güç hale gelmiştir. Muhalefet partileri ve iktidar partisi eğer memurlar için vaatlerinde samimiyse toplu sözleşmenin seçim öncesi imzalanması için çağrıda bulunmalılar. En azından bu şekilde iktidar partisi cebindeki akrebi bir kenara bırakıp belki bu defa insaflı davranarak memurlara hak ettikleri oranda bir maaş artışı yapabilirler” dedi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@