Öğretmene, Erdoğan'a hakaretten dava açıldı

ANTALYA'da geçen yıl Milli Eğitim Temel Kanunundaki değişikliğe yönelik Eğitim-iş'in eyleminde Eğitim-iş Antalya Şube Yöneticisi Ulaş Kartal'a, o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Ta

Haberler 10.05.2015, 22:59
Öğretmene, Erdoğan'a hakaretten dava açıldı

ANTALYA'da geçen yıl Milli Eğitim Temel Kanunundaki değişikliğe yönelik Eğitim-iş'in eyleminde Eğitim-iş Antalya Şube Yöneticisi Ulaş Kartal'a, o dönem Başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

26 şubat grevinde Eğitim iş tek başına 1000 kişi ile yürüyüş yapmıştı. Eğitim-iş'in protesto yürüyüşünde atılan 'satan, yıkan çalan' sloganları nedeniyle Eğitim-iş Antalya Şube Yöneticisi öğretmen Ulaş Kartal hakkında o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Soruşturma sonunda İnönü Ortaokulu Türkçe öğretmeni Ulaş Kartal'ın 14 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle Antalya 10'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Öğretmen Ulaş Kartal, hakaret iddiasıyla açılan davada ilk 27 Kasım'da sonra 24 Şubat'ta ve son olarak da 21 Mayıs'ta hakim karşısına çıkacak...

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@