O sendika Başkanı hakkında flaş gelişme

Sitemiz kamugundemi.com'un 01 Mart 2017 günü özel haber olarak duyurduğu skandal haber ile ilgili Eğitim İş Çanakkale Şubesinden flaş açıklama geldi...

Sendika 09.03.2017, 18:56
O sendika Başkanı hakkında flaş gelişme

Sitemiz kamugundemi.com'un 01 Mart 2017 günü özel haber olarak duyurduğu skandal haber ile ilgili Eğitim İş Çanakkale Şubesinden flaş açıklama geldi... (Haber için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.)

EBS'li Başkandan Skandal Paylaşım

Konuyla ilgili Eğitim İş Çanakkale Şubesinden sitemiz kamugundemi.com'a yapılan açıklamada; 06.03.2017 tarihinde 024 sayılı yazımız ile Çanakkale Valiliğine başvuruda bulunarak Yaşar Ekici hakkında soruşturma başlatılmasını ve okul müdürlüğü görevinden alınmasını talep ettik denildi.

Açıklamanın devamı şu şekilde:

Geçtiğimiz hafta, bazı yerel ve ulusal basın kuruluşlarında yer alan Çanakkale İli Bayramiç İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü ve aynı zamanda Eğitim Bir Sen Temsilcisi olan Yaşar Ekici’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarıyla Lozan Barış Antlaşmasına ve antlaşmayı imzalayan Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile İsmet İnönü’yü kastederek olumsuz anlamlar yüklemiş ve hatta aşağılayıcı ifadeler kullanarak, tarihi gerçekleri çarpıtan bazı imalarda bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün “Benzeri görülmemiş bir siyasi zafer eseridir” dediği Lozan Barış Antlaşması hakkındaki “Hezimet” ve imzalayan devlet büyükleri için ise “Sahte Kahramanlar” ifadelerini kullanmıştır.

Lozan Barış Antlaşması ile Türkiye’nin toprak kaybettiğini ima eden bu okul müdürü hakkında Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak 06.03.2017 tarihinde 024 sayılı yazımız ile Çanakkale Valiliği başvuruda bulunarak Yaşar Ekici hakkında soruşturma başlatılmasını ve okul müdürlüğü görevinden alınmasını talep etmiş bulunuyoruz.

Eğitim İş olarak diyoruz ki!

Tarihin gerçekliğini çarpıtan güruhlar hesap vermelidir.

Cumhuriyet’in tanıdığı fırsat eşitliği ve yarattığı olanaklardan yararlanarak okul müdürlüğüne atanmış bir kamu görevlisinin nankörlükle tarihin gerçekliğini çarpıtarak algı yaratmasına asla izin vermeyeceğiz… Çanakkale kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@