Nöbet Eylemi ile İlgili İdareden yazılan yazıya cevap

Nöbet eylemi tüm kararlılığıyla devam ederken, okul idarelerinden eyleme katılan öğretmenlere nöbet görevinin yerine getirilmesi ile ilgili yazılar da öğretmenlere tebliğ edilmeye devam ediliy

Nöbet Eylemi ile İlgili İdareden yazılan yazıya cevap

Nöbet eylemi tüm kararlılığıyla devam ederken, okul idarelerinden eyleme katılan öğretmenlere nöbet görevinin yerine getirilmesi ile ilgili yazılar da öğretmenlere tebliğ edilmeye devam ediliyor.

Böyle bir durumda yapacaklarınız.

1. Yazıyı sendikamın aldığı karar ile nöbet tutmama eylemi yapıyorum şeklinde aşağıdaki şerh yazısını yazarak imzalayıp alın. Eğer daha önceden bu yazıyı şerh koymadan aldıysanız okul idaresine tekrar dilekçe veebilirsiniz.

2. Aşağıdaki metni okul müdürlüğünüze dilekçe olarak yazın. Ekine de size verilen yazıyı iliştirin.

3. Konuyla ilgili üyesi olduğunuz sendika yönetimine bilgi verin. Zira Nöbet eylemini engellemeye çalışan okul müdürlerine bir bir soruşturma açılıyor. 

ŞERH METNİ

“Nöbet eylemi sendikal faaliyet olduğu gibi, 87 nolu ILO sözleşmesinin 2. ve 3.  maddeleri, Anayasanın 53/2, 90/5. maddeleri ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin ve Danıştay'ın yerleşik kararlarına  göre yasal mevzuda uygundur. 87 no'lu ILO sözleşmesinin 3/2. maddesi uyarınca kamu otoritesi bu hakkı sınırlayacak veya bu hakkın  yasaya uygun şekilde kullanılmasına  engel olacak şekilde müdahalede bulunamaz. Bu sebeple hakkımda yasal olmayan işlem yapılmasını kabul etmiyorum. Yasaya aykırı olarak işlem yapanlar aleyhinde şikayetçiyim ve yasal haklarımı saklı  tutuyorum.”

Eğer daha önceden bu yazıyı şerh koymadan imzaladıysanız bu dilekçeyi yazıp verebilirsiniz

NÖBET EYLEMİNE İLİŞKİN ŞERH DİLEKÇESİ

 

                                  …………………………………………………… OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

                                                                                                        ……………………………..

 

Tebliğ etmiş olduğunuz …./…./2015 tarih ve ………….. sayılı yazınıza cevaben  “Üyesi bulunduğum Eğitim-İş Merkez Yönetim Kurulu’nun 26/12/2014 tarih ve 143 sayılı kararı gereği, nöbet hizmetlerinin ücretlendirilmesine dikkat çekmek amacıyla, nöbet tutmama eylemini yaparak, sendikal faaliyette bulundum. Bu eylemim sendikal faaliyet olduğu gibi, 87 no’lu ILO sözleşmesinin 2 ve 3. maddeleri, Anayasanın 53/2, 90/5. maddeleri ve Avrupa İnsan Hakları mahkemesinin ve Danıştay'ın yerleşmiş kararlarına göre yasaya uygundur. 87 no’lu ILO sözleşmesinin 3/2.maddesi uyarınca kamu otoritesi bu hakkı sınırlayacak veya bu hakkın yasaya uygun şekilde kullanılmasına engel olacak şekilde müdahale de bulunamaz. Bu sebeple hakkımda yasaya aykırı olarak işlem yapılmasını kabul etmiyorum. Yasaya aykırı olarak işlem yapanlar aleyhinde şikâyetçiyim ve yasal haklarımı saklı tutuyorum.”

  Gereğini bilgilerinize arz ederim.

 

                                                                                                                              …/…/2015

                                                                                                                               İmza

 

                                                                                                                            Ad soyad

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.