Nakliyat-İş'ten 1 Mayıs'ta Taksim'deyiz açıklaması

DEVRİMCİ  İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı, Nakliyat-İş Sendikası DİSK'in aldığı 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününü Bakırköy Cumartesi Pazar alanında kutlama...

Haberler 27.04.2016, 13:48
Nakliyat-İş'ten 1 Mayıs'ta Taksim'deyiz açıklaması
DEVRİMCİ  İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı, Nakliyat-İş Sendikası DİSK'in aldığı 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününü Bakırköy Cumartesi Pazar alanında kutlama kararını eleştirerek, 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'na yürüyeceklerini açıkladı. Nakliyat-İş'in Zeytinburnu Nakliyatçılar Sitesi'nde bulunan sendika temsilciliği önünde toplanan işçiler, "1Mayıs'ta, 1 Mayıs Alanındayız", "Yaşasın 1 Mayıs", "İşçiyiz Haklıyız Kazanacağız" sloganları attı. Pankart ve dövizler açan grup adına bir açıklama yapan Nakliyat-İş Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, DİSK'in yönetimini eleştirerek "Bugünkü DİSK yönetimi, DİSK'in tarihine geleneklerine sahip çıkmamaktadır" dedi.

"BU DİSK YÖNETİMİ BASİRETSİZ BİR DİSK YÖNETİMİDİR"

Küçükosmanoğlu, Taksim'i kastederek, "Orada 1 Mayıs şehitlerinin ahı var. O bakımdan Taksim 1 Mayıs alanı İstanbul'daki mücadele açısından Türkiye'deki sınıf mücadelesi açısından, işçi sınıfı açısından önemli ve anlamlıdır. Bugünkü DİSK yönetimi, DİSK'in tarihine geleneklerine sahip çıkmamaktadır. DİSK'in hem mücadele ilkelerine hem tarihine, adına sahip çıkmamaktadır. Bu sene yıllardan beri verilen mücadeleyi yok sayarak, yanına aldığı güçlerle beraber, Bakırköy Cumartesi Pazarı'nda kutlama kararı almıştır. Bu DİSK'in geçmişini de , tarihini de, mücadelesini de inkar etmektir. Bu işçi sınıfına yakışmaz. Bu DİSK yönetimi basiretsiz bir DİSK yönetimidir" diye konuştu.

"TAKSİM 1 MAYIS ALANINA SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Küçükosmanoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Biz Cumartesi pazarında yapılan 1 Mayıs mitingine icazetli bir 1 Mayıs diyoruz. Bu Türkiye'deki 1 Mayıs'ların ruhuna da geçmişine de aykırıdır. Bundan dolayı da oradaki mitinge katılmıyoruz. Aksaray'daki Genel Merkezi'n önünde toplanarak, Saraçhane'den Taksim meydanın'na doğru yürüyeceğiz. Engellendiğimiz yerde de orada durumu protesto edip basın açıklaması yapacağız. Yani biz Taksim 1 Mayıs alanına sahip çıkacağız."
Grup açıklamanın ardından olaysız bir şekilde ayrıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@