Muktedir Bilmelidir ki Her İktidar Gitmiştir

Eğitim-iş'ten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası'nın Aydın İl Temsilcisi Dr. Bilgin Çiftçi’nin meslekten atı

Haberler 16.05.2015, 03:03
Muktedir Bilmelidir ki Her İktidar Gitmiştir

Eğitim-iş'ten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası'nın Aydın İl Temsilcisi Dr. Bilgin Çiftçi’nin meslekten atılmak istenmesini Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’le birlikte protesto ettik.  

Birlik ve Dayanışma Sendikası Aydın İl Temsilcisi Dr. Bilgin Çiftçi sosyal medya üzerinden Yüzüklerin Efendisi filminin karakteri Gollum ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yan yana konulduğu fotoğrafı paylaşması nedeniyle meslekten uzaklaştırma cezası verildi.

Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası Sağlık Bakanlığı önünde basın açıklaması yaparak, Dr. Bilgin Çiftçi’nin meslekten uzaklaştırılmasını kınadı.

Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop, Genel Örgütlenme Sekreterimiz Hikmet Pala, Genel Özlük, Hukuk ve TİS Sekreterimiz Gülfer Murat, Genel Basın Yayın Sekreterimiz Dilek Yurdugül, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu MYK üyesi Ali Taştan, Denetleme Kurulu Başkanı İsa Kayadan, Dr. Bilgin Çiftçi’nin meslekten atılıp sindirilmek istenmesini sembolik oturma eylemi yaparak ve ağızlarına bant takarak protesto ettiler.

“FAŞİZAN TUTUMDAN VAZGEÇİLMELİ”

Genel Sekreterimiz Mehmet Altıntop,  Dr. Bilgin Çiftçi’ye yapılan haksız suçlama ve soruşturmayı kınadıklarının belirterek, “Demokratik bir ülkede ağızlarında düşürmedikleri ileri demokrasi anlayışıyla nasıl bağdaşabilir. Gerçekten söyleyecek söz kalmıyor.  Açıkça kamu çalışanlarının bu derece baskı altında tutulması kabul edilemez. Bu faşizan ve otoriter tutumu yapanları bir kez daha düşünmeye ve bu tutumlarından vazgeçmeye çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“MUKTEDİR BİLMELİDİR Kİ HER İKTİDAR GİTMİŞTİR”

Cumhuriyet tarihinde eşi görüşmemiş linç kampanyası yapıldığını söyleyen Birinci Basamak Sağlık Çalışanları Birlik ve Dayanışma Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Murat Bolat ise “Muktedirler bilmelidir ki, suresi uzun ya da kısa, her iktidar eninde sonunda gitmiştir. Geriye kalan bu kadim topraklar ve üzerinde yaşayanlar, yani bizleriz. Rüzgar eken fırtına biçer” dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@