Muğla İl MEM, sahte imza attığı belli olan memuru neden görevden almaz?

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde bir sendikanın başkanı da olduğu bilinen memurun sahte imza atarak harcama yaptığı iddiasıyla soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.

Sendika 31.12.2018, 14:31 31.12.2018, 14:40
Muğla İl MEM, sahte imza attığı belli olan memuru neden görevden almaz?

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak’ın yardımcısı S.Y’nin farklı zamanlarda 23 çocuğa tacizden açığa alınmasının ardından bir skandal da Menteşe ilçesinden geldi.

Avaztürk’te yer alan habere göre Muğla Menteşe’de bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görevli olan ve aynı zamanda Muğla Menteşe Memur-Sen İlçe Temsilcisi seçilen Tansel Dönmez’in okulun müdür ve müdür yardımcısının yerine sahte imza atarak usulsüz harcama yaptığı gerekçesiyle bakanlık müfettişleri tarafından hakkında soruşturma yürütüldüğü ortaya çıktı.

Bakanlık müfettişlerinin yaptığı ön incelemelerin ardından soruşturmanın salahiyeti açısından görev yeri değişikliği cezası teklif edilerek Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü emrine verildiği belirtilen Tansel Dönmez’in Eğitim-Bir-Sen’in bir ay önceki seçimlerinde Menteşe İlçe Temsilcisi seçildiği ve il başkanı Önder Uçak’ın da en önemli adamları arasında yer aldığı dile getiriliyor.

Okulda görev yapan ve adının açıklanmasını istemeyen bir yetkilinin verdiği bilgiye göre soruşturma esnasında Eğitim-Bir-Sen Muğla İl Başkanı Önder Uçak’ın görev yeri değişikliğinin uygulanmasına engel olmaya çalıştığı fakat bakanlık müfettişlerini aşamadığı belirtildi. Tansel Dönmez ile ilgili bir başka iddia ise Menteşe İlçe Milli Eğitim müdürlüğünün mutemedi olmasına rağmen usulsüz olarak ek derslere girdiği, kendisine neden böyle bir görevin verildiğiyle ilgili bakanlık müfettişlerinin ayrı bir konu başlığı üzerinden ayrı bir soruşturma daha yürüttükleri ifade edildi.

Soru şu; Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri görev yeri değiştirecek mi soruna çözüm bulmuşlar? 

Yorumlar (2)
Muğla 1 yıl önce
Daha ne denebilir ki. Birde ilçeleri bir bilseler.
Hadi ORDAN 1 yıl önce
İstediğiniz kadar haber yaptırın bu haberlerin Muğla da bir seçimde kaybedip hazmedemeyenler tarafından yaptırıldığı sağır sultan biliyor istesenizde istesemesenizde 4 yıl bekleyeceksiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@