Son Dakika

Muğla Eğitim Bir Sen'e güçlü bir aday...

Muğla Eğitim Bir Sen'e Hasan Arslan aday olduğunu açıkladı...

Sendika 11.09.2018, 12:58
Muğla Eğitim Bir Sen'e güçlü bir aday...

Kurucu Genel Başkanımız Merhum Mehmet Akif İNAN’ın ve arkadaşlarının bir tohumla başlattığı, bugün koca bir ulu çınar olan davanın çatısı altında yer almak, bu yolda onlarla aynı hissiyat ve fikriyat ile yollara düşmek bu davaya inananların onurudur, yüz akıdır. 

Sendikal mücadelemiz, Türkiye’nin geleceğini yeniden inşa etmek adına erdemliler hareketidir” cümlesiyle, sarf edilen gayretin ruhunu ortaya koyan bu harekete, bizler de katkı sunmak üzere yola çıktık.

Her geçen gün değişen, değişirken değerlerimizi erozyona uğratan modern dünya yaşamında söz sahibi olabilmek, mağdurun hakkını teslim edebilmek, mazlumun ahını alan zalimlerden hesap sorabilmek adına “Hakk’ın yolunda, haklının yanında” sloganıyla yola çıktık ve bu düsturla geleceğin Yeni Türkiye’sini şekillendirmede aktif rol alabilmek üzere niyet ettik. Ülkemizin yeni yönetim sisteminde milletimizin sivil toplum kuruluşlarından beklentisi yükselmiştir. Bu beklentiyi karşılayacak olan da hiç şüphesiz ki Eğitim Bir Sen’dir.

Sendikal mücadelemizi; geleceğin Türkiye’sinin birliği, dirliği ve kardeşliğinin teminatı olmak üzere sürdüreceğiz. Mücadelemizi bir sınıf ya da çıkar çatışmasından tamamen uzak tutarak adalet, hakikat ve erdem arayışı temelinde yürüteceğiz. Hiç bir vesayeti kabul etmeyerek, sendikamızı ortak akıl ve istişareyle yöneteceğiz. Bu erdemliler hareketini -bana, bize veya bir gruba mal etmeden- medeniyetimizin inşasına ve ihyasına katkı sunması üzerine sevk ve idare edeceğiz. Sendikamızdaki ikiliği-bölünmüşlüğü ortadan kaldırarak birimiz hepimiz, hepimiz birimiz ilkesiyle adımlar atacağız. Biliyoruz ki hiçbirimiz hepimiz kadar güçlü değiliz.

Yunus Emre’nin dediği gibi;
Ben gelmedim kavga için,
Benim işim sevgi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldim.

Değerli üyelerimiz; bugün bizler,

-Sendikamızın kuruluş misyonuna sahip çıkmak için adayız,

-Birlik ve beraberliği yeniden tesis etmek, daha fazla bölünme ve kutuplaşmanın önüne geçerek kardeşlik hukukumuzun pekişmesini sağlamak için adayız,

-Sendikamızı Muğla’da daha aktif hale getirmek, toplumsal olaylara ve medeniyet değerlerimize sahip çıkmak için adayız,

-Kol kola, omuz omuza vererek özellikle kamu görevlilerinin özlük, idari ve sosyal haklarını gür bir seda ile seslendirmek için adayız,

-Sendikacılığı sınıf ve zümre için yapılacak bir uğraş olarak görmeyen Merhum Mehmet Akif İNAN’ın “Türkümüz dünyayı kardeş bilendir, gökleri insanın ortak tarlası” dizelerindeki kuşatıcılıkla, tüm Muğla’yı kucaklamak için adayız.

Bu bilinç ve ruhla, çıkmış olduğumuz bu zorlu yolda ötekileştirmeden, dün davaya omuz verenlerle bugün omuz vermekte olanları buluşturup, yarın hizmet edecekleri yetiştirmek, erdemli geleceğe ulaşmak en büyük idealimizdir. Bu bağlamda bugüne kadar sendikamıza büyük katkılar sağlayan her bir üyemizle birlikte il başkanlıkları yapmış Alim ÇOBAN hocamıza, Mehmet MERSİN hocamıza, Sebahattin AKKIR ve Önder UÇAK hocamıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Bugünden itibaren Üstad Cemil MERİÇ’in dediği gibi “Tarih fısıltıları değil; naraları duyar.” Söyleminden hareketle daha gür çıkacak sesimizle, sözü geçen net duruşumuzla bu bayrak yarışında yerimizi alıyoruz. Profesyonel anlamda sendikacılık yaparak özlük ve özgürlük adına kazanımlarımızı korumak ve daha ileriye taşımak için 4 yıllığına göreve talibiz.

Sefer bizim, zafer Allah’ındır…

Haydi Bismillalh…

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@