Müdür İşi Biliyor!

Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi  Müdürü, Valinin ziyaret edecek olmasından dolayı okuldaki sendika panolarını kaldırtıp pul koleksiyonu astırdı ve mumlarla dolu güzel bir ortam hazırladı. Fakat

Haberler 08.05.2015, 10:35
Müdür İşi Biliyor!

Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi  Müdürü, Valinin ziyaret edecek olmasından dolayı okuldaki sendika panolarını kaldırtıp pul koleksiyonu astırdı ve mumlarla dolu güzel bir ortam hazırladı. Fakat müdürün bu tutumu Manisa Eğitim Sen'in çok canını sıktı. Eğitim Sen, müdürün sendikal faaliyeti engellediğini ve suç işlediğini belirtti.

TUNAY AKTAŞ

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, açılan sergiyi görmek için Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi'ni ziyaret etti.

Ziyaret öncesi ise Okul müdürü Yılmaz Sertdemir ile Manisa Eğitim Sen arasında tartışmaya varan olaylar yaşandı. Olayda; Okul müdürü Yılmaz Sertdemir, Vali Bektaş'ın ziyareti öncesi ise özel hazırlık yaptı. Durum öyle ki  müdür Sertdemir, mumlarla güzel bir ortam hazırladı ve sendika panolarını kaldırtarak yerine Vali Erdoğan Bektaş'ın hoşuna gitsin diye tarihte yer etmiş Türk-İslam bilginlerinin bulunduğu pul tablolarını astırdı.  Fakat okul müdürünün yaptığı hazırlıklar Manisa Eğitim Sen'in okulu ziyaret etmesiyle sekteye uğradı. Okul Müdürü ilk önce sendika başkanı Metin Demirel'e okulun sergiden dolayı müsait olmadığını ve daha sonra gelmelerini söyledi. Eğitim Sen  yetkilileri ise en azından öğretmenlere bir selam verelim diyerek öğretmenler odasına çıktı. Tartışmaya varan olay öğretmenler odasında Eğitim Sen'in sendika panolarının sökülmüş olduğunu görmesiyle başladı.

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

Okul müdürünün özrünün kabahatinden büyük olduğunu söyleyen Manisa Eğitim Sen Başkanı Metin Demirel, "Bugün Eğitim Sen Manisa Şubesi olarak rutin okul gezilerimize devam ettik. Güzel Sanatlar Lisesi'ne geldiğimizde okul müdürü, bir sergi var başka gün gelin dedi. Biz yinede çıkalım öğretmenlerimize bir merhaba diyelim diyerek öğretmenler odasına çıktık. Öğretmenler odasına çıktığımızda sendikaya ait panolar sökülmüş yerlerine pullarla ile ilgili tablolar asılmış. Burada sendika ile panoların asılması o iş yerinde veya okulda nerede olursa olsun oradaki sendika temsilcisinin hakkıdır. Biz okul müdürüne niye söktürdüğünü sorduğumuzda Vali geliyor onun için söktük diyor. Özrü kabahatinden büyük, Vali geliyorsa sadece okulda eğitim öğretimi değil, okulla veya eğitimle ilgili sendikal duyuruları da görmeli"

SUÇ DUYURUSU

Okul müdürünün sendikal faaliyetleri engellediğini belirten Metin Demirel, "Bunun bir başka yanı da anayasal bir suç olması. Sendikal faaliyetlerini engellemektir. Buradan Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyorum. Okul müdürünün 'ben sendika mendika tanımıyorum' diyerek bize karşı nezaket dışına taşan bir üslupla konuştu. Okul müdürünü kınıyoruz"dedi. 

Kaynak: Manisa Manşet Gazetesi

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@