Milli Eğitim'e Rest! Bırakın biz işletelim...

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, öğretmenevlerinin nasıl işletileceğini MEB'e öğretelim dedi

Haberler 20.08.2015, 14:36
Milli Eğitim'e Rest! Bırakın biz işletelim...

Öğretmen Evlerinin neredeyse sadece otel olarak hizmet vermeye başlaması, Eğitim İş Sendikası’nı kızdırdı.Öğretmen evlerinde içkinin kaldırılması ve bu nedenle öğretmen evlerinin ‘zarar ediyor’ gerekçesiyle kapatılmaları,Eğitim İş Sendikası’nı harekete geçirdi.

Şarköy Öğretmenevi’nin yaklaşık iki yıldır kapalı kalmasına bir anlam veremediklerini ifade eden Eğitim İş Sendikası Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, “Bize buraları bıraksınlar. Nasıl işletilmesi gerektiğini onlara öğretelim.” restini “çekti. Eren, “Bu tip yerlerin çağdaş, insana yakışır, nezih yerler olarak işletilmesinin sağlanacağına inanıyoruz. Bıraksınlar biz işletelim.” teklifinde bulundu.

Eren, Öğretmenevlerinde müdürlerin seçimle gelmesi gerektiğine de vurgu yaparak ” Tekirdağ Öğretmenevi, iyice küçültüldü. Öğretmenlerin biraraya gelip sorunlarını ve ülke problemlerini konuşmamaları için her çareyi düşündüler. Sonunda lokaller küçültüldü ve içki kaldırılarak bu başarıldı.” değerlendirmesini yaptı.

Öğretmenevlerinin adeta yatakhane haline dönüştürüldüğüne de işaret eden Eren, ”Öğretmenlerin toplumun aynası olduğunun untulmaması gerektiğinin de altını çizdi.

Evet, Eğitim İş’in Milli Eğitime yaptığı bu teklifin çok konuşulacağına ve de teklifin gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Çürümüş,köhnemiş yapının terk edilmesi taraftarıyız.

anons.com.tr

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@