Mezarlıkta Eğitime Bir Tepki Daha

Mezarlıkta eğitime bir tepki de Eğitim-iş\'ten geldi...

Haberler 12.12.2015, 20:35
Mezarlıkta Eğitime Bir Tepki Daha

Eğitim-iş Adana Şube Başkanı Galip Reha Ertekin Şube Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamda Mezarlıkta eğitime sert tepki gösterdi...

Sarıçam İlçesindeki Orhan Gazi Ortaokulu Öğretmenini öğrencilerini Buruk Mezarlığına götürerek, burada ahrete iman, kıyamet ve yeniden dirilme konusunu öğrencilerine ders olarak işlemiştir. Öğrencilerimizin okulda olması gerektiği bir anda ve velilerin çocuklarının okulda eğitim ve öğretim gördüğünü zannettiği bir saatlik zaman diliminde çocuklarımızın mezarlıkta ne işi olduğunu, Okul Müdürüne, İlçe Milli Eğitim Müdürüne ve İl Milli Eğitim Müdürüne soruyoruz. Siz de bu öğretmene sizin mezarlıkta ne işiniz vardı diye sordunuz mu?

Dersler artık mezarlıkta mı işlenmektedir?

Bizler okullarımızda herhangi bir kültürel gezi ve etkinliklerde bir yere gidebilmek için bir sürü uygulamaya ve izine tabi tutulurken, bu fütursuzca davranışı sergileyen öğretmenin gücü nereden gelmektedir.

Bu güç gerici eğitim sisteminin 13 yıldır oluşturduğu dayatmalardan, uygulamalardan, hukuksuzluklardan ve baskılardan kaynaklanmaktadır. Gerici eğitim sistemini dayatan siyasi irade 4+4+4 gerici eğitim sistemiyle başlayan, 19 ncu eğitim şurası ile devam eden, eğitimde kendi anladığı siyasal, gerici – mezhepsel, dinsel anlayışını uygulamaya koyan iradenin varmış olduğu sonuç budur. Siyasal iktidar her yerde kendi siyasal otoritesini kabul eden insan modelini yaratmak istemektedir. Bu modeli oluşturabilmek için, çocuklarımızı baskılayıp yönlendirmektedirler. Bu anlamda oluşturulmaya çalışılan iradeyi asla kabul etmiyoruz! Eğitim-iş Adana Şubesi olarak eğitimde laik, çağdaş, bilimsel, demokratik eğitimi her zeminde savunacağımızı ve ifade edeceğimizi siz değerli basın mensupları ve tüm eğitim camiası ile paylaşıyoruz.

Çocuklarımızı mezarlığa götürüp müfredat dışında uygulama yapan bu öğretmen hakkında gerekli işlemin yapılmasını ilgili makamlardan bekliyoruz. Sürecin takipçisi olacağız.

Kaynak: KamuGundemi.com

mezarlıkta eğitim

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@