Mezarlıkta Ahiret Dersine Tepki

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, Adana'da Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu din ve ahlak bilgisi dersi öğretmeni Yaşar Çıraklı'nın bir grup öğrencisini mezarlığa götürüp, 'ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme' konulu dersi vermesine tepki gösterdi.

Haberler 10.12.2015, 16:00
 Mezarlıkta Ahiret Dersine Tepki

(DHA) - EĞİTİM ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Genel Başkanı Kamuran Karaca, Adana'da Sarıçam Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu din ve ahlak bilgisi dersi öğretmeni Yaşar Çıraklı'nın bir grup öğrencisini mezarlığa götürüp, 'ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme' konulu dersi vermesine tepki gösterdi.

Merkez Sarıçam İlçesi'ndeki Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Yaşar Çıraklı, önceki gün 7-E sınıfını Burak Mezarlığı'na götürdü. Öğretmen Çıraklı, mezarlar arasında oturan öğrencilerine 'Ahirete iman, kıyamet ve yeniden dirilme' konusunu anlattı. 12-13 yaşlarındaki öğrencilerin sorularını yanıtlayan Çıraklı, mezarlık dersini de 'sıra dışı' uygulama olarak yorumladı.

MÜFREDAT ELEŞTİRİSİ

Bugün sendika binasında açıklama yapan Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca ise bu duruma tepki gösterdi. Söz konusu öğretmenin müfredatın dışına çıktığını savunan Kamuran Karaca, "Ayrıca pedagojik yönden bu yaptığının çocuklar üzerinde bırakacağı etkiyi hiçe saymaktadır. Öğretmenin ders müfredatı yerine uydurma mezarlık müfredatı uygulaması anlaşılır değildir" dedi.

İlgilileri göreve çağıran Karaca, Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün soruşturma başlatmasını istedi.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@