Memur-Sen: Terör Eylemleri Yargı Önüne Çıkarılsın

Sen: Terör Eylemleri Yargı Önüne Çıkarılsın

Haberler 22.07.2015, 23:56
Memur-Sen: Terör Eylemleri Yargı Önüne Çıkarılsın

-Memur-Sen İl Temsilcileri, Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar'da yaşanan terör saldırılarını kınadı. Kamuoyunu sağduyuya davet eden İl Temsilcileri, “Suruç ve Adıyaman’da gerçekleşen terör eylemlerinin yargı önüne çıkarılmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

ANKARA (ANKA) - Memur-Sen İl Temsilcileri, Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar'da yaşanan terör saldırılarını kınadı. Kamuoyunu sağduyuya davet eden İl Temsilcileri, “Suruç ve Adıyaman’da gerçekleşen terör eylemlerinin yargı önüne çıkarılmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Memur-Sen İl Temsilcileri, 81 ilde Suruç, Adıyaman ve Ceylanpınar'da yaşanan terör saldırıları üzerine açıklamalarda bulundu. Memur-Sen Temsilcilerinin yapmış olduğu açıklamada, yaşanan terör olayları kınanarak, kamuoyu sağduyuya davet edildi.  Bütün vatandaşların huzurunun, yaşama haklarının ve güvenliklerinin teminat altına alınması için devletin ilgili birimlerinin azami gayret ve hassasiyet göstermeleri gerektiği vurgulanan açıklamada, “Suruç ve Adıyaman’da gerçekleşen terör eylemlerinin ve uzantısı terör faaliyetlerinin faillerinin, bu eylemlerin gerçekleştirilmesinde icrai ve ihmali eylemleriyle katkısı bulunanların belirlenerek bir an önce yargı önüne çıkarılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

-“BİRLİK VE KARDEŞLİK KARARLILIĞI SİYASİ KULVARDA DA HAKİM OLMALI”-

Söz konusu açıklamada, Türkiye’yi içine alan bölgede terör ve çatışma odaklı bir iklim değişikliği planlayanların heveslerinin kursağında kalacağına dikkat çekilerek, “Acılarımızı ve yasımızı birlikte yaşama irademize zarar verici beyan ve yaklaşımlardan kaçınılmasını bekliyor, milletimizin birlik ve kardeşlik kararlılığının siyasi kulvarda da hakim olması gerektiğine inanıyoruz” denildi.

Açıklamada, Sivil Toplum Kuruluşları’nın, ülkenin kardeşlik iklimine katkı sağladığına dikkat çekilirken, “Teröre, terör örgütlerine ve terör olaylarına karşı ortak tavır sergilemeye devam edileceği, bu yolda herhangi bir sorumluluktan kaçınılmayacağı da ifade edildi. (ANKA)

(HTC/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@