Memur-Sen Sahaya İndi: Emeğe Saygı, Adalete Davet Çağrısı

81 ilde eş zamanlı olarak basın açıklamaları yaparak Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci ile devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” çağrısında bulunduk.

Sendika 26.08.2019, 23:40
Memur-Sen Sahaya İndi: Emeğe Saygı, Adalete Davet Çağrısı

Memur-Sen Konfederasyonu 81 ilde eş zamanlı olarak yaptığı basın açıklamalarıyla Kamu Hakem Kurulu süreci ile devam eden toplu sözleşme görüşmelerinde “emeğe saygı adalete davet” çağrısında bulundu.

1 Ağustos’ta başlayan ve 21 Ağustos itibariyle uzlaşmazlıkla sonuçlanan 5. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri Kamu Hakem Kuruluna taşınmıştı. Uzlaşılan maddelerin hiç görüşülmemiş gibi Hakem kuruluna gitmesine tepki gösteren Memur-Sen, son olarak kamu görevlilerinin haklı beklentilerini dile getirmek ve kazanımları arttırmak için 81 ilden haykırdı.

Memur-Sen Konfederasyonu, 81 ilde “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklamaları düzenleme kararı alarak bir kez daha alanlardan seslendi. 81 ilde gerçekleştirilen basın açıklamalarıyla kamu görevlilerinin memnuniyetinin toplumun genel memnuniyeti olduğu vurgulandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@