Memur-sen Memurları Nasıl Sattıklarını Açıklasın

TÜM Bel-Sen Çanakkale Şubesi’nden Memur Sen Çanakkale Şubesi’ne sert bir üslupla eleştiri geldi.

Haberler 13.08.2015, 14:20
Memur-sen Memurları Nasıl Sattıklarını Açıklasın

TÜM Bel-Sen Çanakkale Şubesi’nden Memur Sen Çanakkale Şubesi’ne sert bir üslupla eleştiri geldi. “ AKP ve Borazancıbaşı Memur-Sen’ başlıklı açıklamada, “Memur Sen gerçekten bir açıklama yapacak ise Memurları nasıl sattıklarını açıklasınlar, emek mücadelesi yürek gerektirir, cesaretle savunulup, hiçbir şeye kurban edilemeyecek kadar saf, hiçbir bir faydacı yaklaşımın yedeği yapılamayacak kadar samimi davranıldığı ölçüde sonuç verir” denildi.

TÜM Bel-Sen Çanakkale Basın Açıklaması

AKP VE BORAZANCIBAŞI MEMUR - SEN

Tüm Bel Sen çanakkale Şubesi Bu yıl 52. düzenlenen Troia Festivali, barış mesajları ve barış kavramının bir kültür olarak var olması açısından katkıları olacak bir etkinlik olarak bazı kesimleri ciddi bir şekilde rahatsız etmiştir.

Günler öncesinde karalama kampanyaları ile başlayan, özünde barış kavramının itibarsızlaştırılması çalışmasına hizmet edecek olan dezenformasyon çabaları son olarak AKP Milletvekili,İl Başkanı ve onların borazancı başı Memur Sen’i, bu yılki Homeros Bilim Kültür ve Sanat ödülünün verildiği Gazeteci Can Dündar hakkında sürdürdüğü nefret ve şiddet diliyle en üst düzeyine ulaştırıldı.

Bu çabalardan biri de Troia Festivalini sabote etme girişimleri olarak kendisini gösterdi.

Duyulan rahatsızlık özünde Çanakkale halkının barıştan yana olması, barış adına irade göstermesinden duyulan rahatsızlıktı.

Bugün yaşanan ölümlerin, acıların sorumlusu olanlar, izledikleri politikaların sonuçlarını örtbas etmek adına her türlü manipülasyona başvurmaktan geri durmuyorlar.

Siyasi ikballeri uğruna, halkların demokrasi barış ve özgürlük yönelimlerini bertaraf etmek adına düğmeye basan siyasi irade gerçekleri alt üst etme noktasında yoğun bir uğraş içersine girmiştir.

Bunun için de her türlü yönteme başvurulmaktadır.

Savaş ve şiddet uygulamalarıyla birlikte kendileri gibi düşünmeyen herkese karşı yoğun bir baskı uygulanmaktadır.

Bu kapsamda Troia Festivali hedef haline getirilmiş, her türlü faaliyet devreye sokulmuş, yandaş bazı güçler, AKP’li siyasetçiler organize bir şekilde Troia Festivaline saldırmaya başlamışlardır.

Müziği sadece bir eğlence olarak gören bu kavrayıştakiler, her gün çeşitli eğlencelerle, doğum günü kutlamalarıyla, tatil planlarıyla, günlük hayatın normal etkinlikleriyle bir şekilde eğlence ile ilişkilenen yaşamlarını sürdürürken, barışın kardeşliğin türkülerinin söylenmesinden duydukları rahatsızlığı gayet iyi anlayabiliyoruz.

Sorun; savaşa karşı, barışın sesinin müzik aracılığıyla, sanat aracılığıyla yükselmesinin engellenmesidir.

Şiddet ve nefret içerikli söylevleriyle çatışmacı bir karakterde sürdürmüş olduğu bu üslup, aynen kandil simidi örneği gibi şiddetten nemalanmak üzere kurguladığı siyasetin izlerini taşımaktadır.

Ancak Çanakkale halkı, sağduyulu hoşgörülü barıştan yana tutumuyla bu tavrın hiçbir zaman karşılığı olmadığını gösterecektir.

Troia Festivali açılış programında Başkan Ülgür Gökhan’ın konuşması Çanakkale halkının düşüncelerinin tam bir tercümesi olmuştur.

Okumanızı bir kez daha öneririz. (http://www.canakkale.bel.tr/…/belediye-baskani-sayin-ulgur…/).

Son söz olarak da şunu söylemek isteriz; Memur Sen gerçekten bir açıklama yapacak ise Memurları nasıl sattıklarını açıklasınlar, emek mücadelesi yürek gerektirir, cesaretle savunulup, hiçbir şeye kurban edilemeyecek kadar saf, hiçbir bir faydacı yaklaşımın yedeği yapılamayacak kadar samimi davranıldığı ölçüde sonuç verir.

MEMUR – SEN! Siz yine AKP ile Lokma dağıtın, çok sevaptır. Bu işler sizi aşar…

http://www.canakkalememleket.com/

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@