Memur-Sen'e tepkiler devam ederken onlar kazanımlarını böyle duyurdu

Binde 5'lik artışla süt dökmüş kediye dönen Memur-Sen ve Genel Başkanı Ali Yalçın'a tepkiler dinmiyor...

Sendika 23.08.2017, 10:44 23.08.2017, 10:52
Memur-Sen'e tepkiler devam ederken onlar kazanımlarını böyle duyurdu

TRT Haber ve 24 TV'den konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4.Dönem Toplu Sözleşmesi’nde toplam 258 kazanım elde ettiklerini ifade ederek, “Memur-Sen, akademik hizmet sendikacılığı, göl kenarında nehir düşleyen aksiyoner duruş sendikacılığı, insan merkezli ve çözüm odaklı sendikacılığı noktasında çıtayı, bir çokları açısından ulaşılması imkansız bir noktaya çıkarmıştır” dedi.

Genel Başkan Ali Yalçın, 4.Dönem Toplu Sözleşmesi’nin imzalanmasının ardından TRT Haber ve 24 TV canlı yayınlarında açıklamalarda bulundu. Yalçın, sözleşmenin kamu görevlilerine ve Türkiye’ye hayırlı olmasını temenni etti.

Yalçın, “İlk teklifteki zam oranları ile imza altına aldığımız zam oranları arasındaki fark; ortaya koyduğumuz kararlılığı gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Toplam 258 kazanımın elde edildiğini belirten Yalçın, “Memur-Sen, akademik hizmet sendikacılığı, göl kenarında nehir düşleyen aksiyoner duruş sendikacılığı, insan merkezli ve çözüm odaklı sendikacılığı noktasında çıtayı, bir çokları açısından ulaşılması imkansız bir noktaya çıkarmıştır” diye konuştu.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@