Memur-Sen'den flaş açıklamalar

Memur-Sen 5. Büyük Türkiye Buluşması Antalya’da büyük coşkuyla başladı.

Sendika 27.03.2017, 21:38
Memur-Sen'den flaş açıklamalar

Memur-Sen 5. Büyük Türkiye Buluşması Antalya’da büyük coşkuyla başladı. Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “. ‘Evet’e irtifa kaybettirme telaşıyla görsel efektlerle kazandıkları itibarlarını kaybettiler. ‘Evet’i engelleme mücadelesinde de kaybedecekler. Artık tilkinin vaazını dinlerken tavuklarını yitiren Eski Türkiye’yi kaybettiklerini bellediler. Yeni Türkiye’nin kuruluşuna engel olalım derken, AB’nin çöküşünü, yıkılışını hızlandırma butonuna bastılar. Bizim kararlılığımız, Tercih ‘Evet’ kararımız onlar için kâbusun başlama zilidir” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonu 5.Büyük Türkiye Buluşması, Antalya Starlight Otel’de başladı. Büyük coşkuyla gerçekleştirilen programa, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra, Memur-Sen yönetim kurulu üyeleri, Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların genel başkanları ile yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Yalçın, önemli mesajlar vererek, ‘Büyük Türkiye’ için sorumluluk aldıklarını vurguladı.


Memur-Sen’in yola çıktığı günleri hatırlatarak konuşmasına başlayan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın,  “En zor zamanları atlatarak yolumuza çıktık adımlarımızı sıraladık. 1’lerle başlayan yolculuğumuz, binlerle, on binlerle, yüzbinlerle devam eden destansı yürüyüşe dönüşerek, 1 milyona ulaşmasını sağlayan adanmışlığın kurucu lideri Mehmet Akif İnan’a selam olsun. İnan’ın başlattığı mücadeleye, terleriyle, emekleriyle, fedakârlıklarıyla katsı sunanlara, selam olsun” diye konuştu.

Memur-Sen Umut Kaynağıdır


“Vesayet kurnazlarına, müesses nizam aymazlarına son yumruğun indirileceği tarih 16 Nisan’dır” diyen Yalçın, “Memur-Sen’lilerin zirvedeki Memur-Sen bayrağını daha da yükseğe taşıyacağı tarih 15 Mayıs’tır. 4.Dönem toplu sözleşmesinde yeni rekorlarımız için gereken istişare sürecini başlatmak, heyecanımızı ve kararlılığımızı haykırmaktır. Memur-Sen; üyeleri için onur, kamu çalışanları için umut kaynağıdır. Zalimlere karşı direnişin merkezi, mazlumlar için diriliş nefesidir. Bizler, istiklal ve istikbalimiz için, emek, ekmek, adalet için mücadele vermeyi seçtik” şeklinde konuştu.


İş Güvencesi Kırmızı Çizgimizdir


Kuruldukları günden bu yana kamu görevlilerinin umudu olduklarının altını çizen Yalçın,  “Her ne ad altında önümüze gelirse gelsin iş güvencesini ortadan kaldıracak girişimlere karşı duracağız. Konfederasyonumuz iş güvencesinin garantör teşkilatıdır. Bu noktadan bir adım geri adım atmadık. Atmayacağız. Bizi farklı ve rakipsiz kılan özelliğimiz kararlılığımızdır. Biz, kararsızlığın fırsat, boş vermişliğin imkân hırsızı olduğunu bilen bir teşkilatız” ifadelerini kullandı.


Ufkumuz Anadolu Sınırlarını Aştı


Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Ali Yalçın, Memur-Sen’in ufkunun Anadolu sınırlarını aştığını belirterek sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Edirne’ye ulaşan Memur-Sen’i Gine’ye, Sakarya’yı kuşatan Memur-Sen’i Sudan’a, İstanbul’da destan yazan sendikacılığı İslamabad’a, Ankara kadar Arakan’da,  Diyarbekir kadar Dominik’te, Niğde kadar Nepal’de de olmak durumundayız. “İstanbul Deklarasyonu”yla birlikte İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde kurmak istediğimiz Emek Komitesi vizyonumuzun yeni başlama noktasıdır. Son bir yılda 35 ülkeyi ziyaret edip 50’den fazla konfederasyonla görüştük. 90'a yakın konfederasyonla ikili işbirliği anlaşması imzaladık. Bir o kadar ülke sendikasına misafirlik yaptık.”


Siz Varsanız Umut Çok


Salondaki davetlilere “Var mısınız dünyaya değer sendikacılığını taşımaya?” diyen soran Yalçın,  “Emeğin hakkını, alınteri kurumadan ve haksızlık yapmadan ödeyin’ düsturunu dünyaya anlatacak sendikal bilinci kurmaya var mısınız? Siz varsanız sorun yok. Siz varsanız umut çok” ifadelerini kullandı.


Kadın Komisyonuyla cinsiyeti değil liyakati esas aldıklarını vurgulayan Yalçın, Genç Memur-Sen ile de, Akif İnan’ın değerlere ve bilgeliğe dayalı mücadele felsefesini yeni yöntemlerle, yeni hedeflerle, yeni kitlerle buluşturduklarını belirtti.
Rakiplerimiz Yaya Kalınca Mızmızlanmaya Başladılar


Memur-Sen’in tüm hizmet kollarında yetkili ve etkili olduğunu hatırlatan Yalçın, her dalda önde olduklarını belirtti. “Ter akıtmadan,  bedel ödemeden kazandığımız, kolay elde ettiğimiz hiçbir şey yok” diyen Yalçın,  “Emeğimizle, alın terimizle kazandığımız için rakip tanımıyoruz. Rakiplerimizin hali pür meali gün gibi ortadadır. Kamu-Sen ve KESK eriyor, bitişe, çöküşe doğru ilerliyorlar” şeklinde konuştu.


Yalçın OHAL KHK’larını Değerlendirdi


Konuşmasında OHAL KHK’larını değerlendiren Yalçın, “Hainleri temizlemek için gösterilen kararlılık; masumları ve mağdurları ayıklamak için de gösterilmelidir. Mağdurlar için: Rapor, Basın Açıklaması, Hükümete Bilgi Notu verdik. Hainleri temizlemek için gösterilen kararlılık; masumları ve mağdurları ayıklamak için de gösterilmelidir. Hainse babamız bile olsa sahip çıkmayız, masumsa düşmanız dahi olsa hakkını savunuruz. Çünkü bizim için Hakk’ın hatırı bütün hatırların üzerindedir” dedi.


1 Mayıs’ı Kütahya’da Kutlayacağız


1 Mayıs’ı Kütahya’da kutlayacaklarını deklare eden Yalçın, 1 Mayıs’ta bir ilki diğer bir ilkle buluşturduklarının altını çizerek, “Cumhurbaşkanlığı Sistemindeki ilk 1 Mayıs’ı, Toplu Sözleşmenin tarihte ilk yapıldığı Kütahya’da kutlayacağız. 1 Mayıs İşçi Bayramı ile Vesayetsiz Türkiye Bayramını birleştireceğiz” ifadelerini kullandı.


Toplu Sözleşme Kazanımlarımızın Bekçisi, Yeni Kazanımların Takipçisiyiz


Mayıs’ta önemli bir sürece gireceklerini söyleyen Yalçın, bir önceki dönem imzalanan toplu sözleşme kazanımlarının da bekçisi olduklarını vurguladı. Yalçın, “KİT personelinin yıllık izinleri konusunda Kamu Denetçiliği Kurumuna iki başvuru yaptık: KİT’lerde ücret gruplarının 5’ten 3’e düşürülmesi ve haksız yere yok sayılan 4/C’li personelin ek ödeme mağduriyetini gündeme getirerek çözümünü istedik” şeklinde konuştu.


4. Dönem Toplu Sözleşmesine hazırlandıklarını anlatan Yalçın, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ek ödemeden ek göstergeye; kadroya geçişten kadro derecelerine; maaş zam oranından ilave artış kalemlerine; sosyal haklardan özlük haklarına kapsayıcı tekliflerle masada olacağız. Emeğimizin doğrudan karşılığını ve Türkiye’nin büyümesinden payımızı istiyoruz. 4.Dönem Toplu Sözleşmesi, Türkiye’nin vesayetten kurtuluşuna ilişkin ilk kapsamlı kutlama olarak kayda geçmeli. Kamu görevlileri gelir vergisiyle, doğrudan ve dolaylı vergilerle vergi mağduru yapılıyor.”


 ali yalçın memur-sen, eğitim-bir-sen
 

16 Nisan’da Eski İle Yeni Türkiye’yi Oylayacağız!


Geçmişte Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklara değinerek sözlerini devam ettiren Yalçın, “Erbakan, Özal, Menderes, Muhsin Başkanı ortadan kaldırdılar.. Kapatma davası, 7 Şubat kumpası, 367 şarlatanlığı, 17-25 Aralık kalkışması, 6-8 Ekim vahşeti, Gezi ayaklanması. Kestane pazarında yetiştirip ihtiyaç duyduklarında ihanet pazarında değerlendirdikleri müptezeli sahaya sürdüler. Derken 15 Temmuz darbe ve işgal girişimi. Niçin Evet dediğimiz, neden güçlü bir ‘Tercih Evet’ kampanyası düzenlediğimizin arka planında bunlar var. Biz, artık istikrarı tesadüflere bırakan değil Anayasal düzeyde teminat altına alan bir Hükümet sistemi istiyoruz. Biz, darbelerle, ekmeğimizin çalınmasını, muhtıralarla, MGK kararlarıyla emeğimizin gasp edilmesini istemiyoruz. Demokrasi dışı araçlarla, millet iradesi dışındaki mekanizmalarla istikrarın yok edilmesini, güvenin heba edilmesini, ekonominin çökertilmesini, kamu maliyesi kaynaklarına çökülmesini kesin ve kalıcı olarak tarihimizden, geleceğimizden çıkarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.


Ey Avrupa! Düşüyorsunuz


Kasası dolu bir devlet için, cebindekiyle bütün ihtiyaçlarını karşılayan bir millet olmak adına sorumluluk aldıklarını kaydeden Yalçın, “İşte bunun için, ‘Tercih Evet’ diyoruz. ‘Hayır’cılar dışarıdan sufle ve destek alıyor.  Çünkü milletin ‘Evet’ kararı, onlar için kâbus ve felaket demek. Artık tilkinin vaazını dinlerken tavuklarını yitiren Eski Türkiye’yi kaybettiklerini bellediler. Yeni Türkiye’nin kuruluşuna engel olalım derken, AB’nin çöküşünü, yıkılışını hızlandırma butonuna bastılar. Bizim kararlılığımız, Tercih ‘Evet’ kararımız onlar için kâbusun başlama zilidir. Özgürlük metinlerinin, insan hakları bildirgelerinin, insan onuru repliklerinin sahteliğini faş ettiler. Hollanda da atları ve itleriyle gerçekleştirdikleri saldırılarını yine Hollanda da Lahey’de bulunan sözüm ona Adalet Divanıyla zirveye taşıdılar. Ey korkuların esir aldığı, zihinlerini hezeyanların, kabusların işgal ettiği Avrupa; siz kendinizi piramidin zirvesinde görürken, labirentin ortasında kıvranıp durduğunuzu henüz anladınız. Düşüyorsunuz, sahte değerleriniz, göstermelik ilkeleriniz, sizinle birlikte yok olacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: KamuGundemi.com

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
banner978
Günün Anketi Tümü
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Sözleşmeli Personelin kadroya geçirilmesini doğru buluyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2019
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:47
İkindi 16:12
Akşam 18:55
Yatsı 20:13
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Alanyaspor 4 12
2. Fenerbahçe 5 10
3. Denizlispor 5 8
4. Çaykur Rizespor 4 8
5. Galatasaray 4 7
6. Gazişehir 4 7
7. Malatyaspor 4 6
8. Trabzonspor 4 6
9. Konyaspor 5 6
10. Sivasspor 4 5
11. Göztepe 5 5
12. Antalyaspor 5 5
13. Ankaragücü 5 5
14. Beşiktaş 4 4
15. Kasımpaşa 5 4
16. Başakşehir 4 4
17. Kayserispor 5 3
18. Gençlerbirliği 4 1
Takımlar O P
1. Ümraniye 5 10
2. Adana Demirspor 5 9
3. Keçiörengücü 5 9
4. Bursaspor 5 9
5. Hatayspor 4 8
6. Fatih Karagümrük 4 8
7. Altay 5 8
8. Akhisar Bld.Spor 4 7
9. Balıkesirspor 5 7
10. Erzurum BB 5 7
11. Osmanlıspor 5 7
12. İstanbulspor 5 6
13. Adanaspor 5 5
14. Altınordu 5 4
15. Menemen Belediyespor 4 4
16. Boluspor 5 2
17. Giresunspor 4 1
18. Eskişehirspor 4 -5
Takımlar O P
1. Liverpool 5 15
2. Man City 6 13
3. Leicester City 6 11
4. Bournemouth 6 10
5. Tottenham 6 8
6. M. United 5 8
7. Burnley 6 8
8. Sheffield United 6 8
9. Chelsea 5 8
10. Arsenal 5 8
11. West Ham 5 8
12. Southampton 6 7
13. Crystal Palace 5 7
14. Everton 6 7
15. Brighton 6 6
16. Norwich City 6 6
17. Newcastle 6 5
18. Aston Villa 5 4
19. Wolverhampton 5 3
20. Watford 6 2
Takımlar O P
1. Granada 5 10
2. Sevilla 4 10
3. Atletico Madrid 5 10
4. Villarreal 5 8
5. Real Madrid 4 8
6. Athletic Bilbao 4 8
7. Barcelona 5 7
8. Levante 5 7
9. Real Sociedad 4 7
10. Osasuna 5 7
11. Deportivo Alaves 4 5
12. Real Betis 5 5
13. Real Valladolid 5 5
14. Celta de Vigo 5 5
15. Valencia 4 4
16. Mallorca 4 4
17. Espanyol 4 4
18. Getafe 4 3
19. Eibar 5 2
20. Leganés 4 0
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@