Memur- Sen'den darbeciler hakkında suç duyurusu

ADANA'da Memur-Sen'e bağlı sendikalar ile bazı sivil toplum kuruluşları, 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunan 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van ve darbe girişimcileri hakkında suç duyurusunda...

Haberler 26.07.2016, 15:09
Memur- Sen'den darbeciler hakkında suç duyurusu
Salih ÜÇTEPE/ADANA, () - ADANA'da Memur-Sen'e bağlı sendikalar ile bazı sivil toplum kuruluşları, 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulunan 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van ve darbe girişimcileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Memur-Sen'e bağlı sendika ve çeşitli sivil toplum kuruluşları üyeleri, tarihi adliye binası önünde toplandı. Grup 'İncirlik'te ABD askeri istemiyoruz', NATO'ya üye olduk darbelere gebe olduk', 'Tüm kurumlarımızdan darbeciler temizlensin' pankartları açıp darbe karşıtı sloganlar attı.

Sendika ve dernekler adına basın açıklamasını okuyan Memur- Sen Adana İl Temsilcisi Mehmet Sezer, 15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişiminin demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçeceğini belirterek, "FETÖ/PDY üyelerinin, liderleri Fethullah Gülen'in talimatıyla halkın üstüne kurşun sıkmış, Gölbaşı'nda özel harekat polislerini şehit etmiş, pek çok kamu kurumuna zarar verip milli irade yeri TBMM'yi ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni bombalanmış, Cumhurbaşkanımız öldürülmek istenmiştir" dedi.

Tuğgeneral Bekir Ercan Van'ın darbe girişimi öncesi bazı işadamlarıyla toplantılar yaptığını kaydeden Sezer, "Yaptığı toplantılarla darbe girişimleriyle ilgili çalışmalar yapan, darbe girişiminde kullanılan F-16'ların yakıt ikmalini İncirlik'ten kalkan tanker uçaklar vasıtasıyla yaptıran ve 246 kişinin şehit olmasında ve binlerce kişinin yaralanmasından dolaylı etkisi olan Bekir Ercan Van'ın, FETÖ'cü ve diğer darbe girişimcilerinin en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep ediyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından 11 sendika ve dernek temsilcisi, darbe girişiminde bulunduğu iddiasıyla Fethullah Gülen ve tutuklanan 10'uncu Tanker Üs Komutanı Tuğgeneral Bekir Ercan Van hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Yorumlar (3)
muhsin 4 yıl önce
erkekseniz bu fetoya ne istedilerde vermedik diyen hakkındada davacı olunda ne kadar vatan severmişsiniz görelim
keke 4 yıl önce
memur sen tutuştu.
ADANALI 4 yıl önce
şu ana kadar 10 bin e yAKIN MEMUR SEN ÜYESİ KAMUDAN ATILDI. MU CAZGIRLIĞIN SEBEBİ SIRANIN KENDİLERİNE GELDİĞİNİ ANLAMALARI
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@