Memur-sen Ankara İl Temsilcisi Ali YAZ'ın 30 Ağustos mesajı

Zafer Bayramı Yeni Zaferler İçin İlham Olmalı

Sendika 29.08.2019, 19:59
Memur-sen Ankara İl Temsilcisi Ali YAZ'ın 30 Ağustos mesajı

Malazgirt Meydan Savaşıyla başlayan zaferler haftası sadece anmayı değil, anlaşılmayı da bekliyor bizlerden.

Aziz milletimiz yüzyıllarca 'Ölürsem şehit, kalırsam gazi' olurum diyerek; mükafatı, dünyevi makam mevki ve rütbelerde değil uhrevi makamlarda aramıştır.  

Rahmetli Prof.Dr  Necmettin Erbakan “Bir milletin asıl gücü; topu, tüfeği yahut tankı değil imanlı ve inançlı gençliğidir” demiştir. İşte biz bu asil ruhu sadece Malazgirt ya da Kurtuluş Savaşı’nda değil Fetonun 15 Temmuz kalkışmasında bizzat yaşadık. Geçmişte  kendimizden kat kat daha fazla maddi güçlere sahip düşmanlara karşı bizi muzaffer eden sır, Sultan Alpaslan’ın savaş meydanına giderken kefen niyetine giydiği beyaz elbisesinde, milli mücadelede cepheleri Allah Allah nidalarıyla dolduran Mehmetçiğin o haykırışlarındadır.

Ülkemizin istiklaline ve istikbaline kasteden  emperyalist güçlere finans dünyasının baronlarina ve onların maşası olan PKK ve FETÖ gibi türevlerine milletin memuru olan Memur-Sen olarak her zaman karşı koyacağız ve milletimizin adına kazanılacak yeni zaferlerde en büyük destekçisi ve öncüsü olmaya devam edeceğiz.

Bu anlamda Memur Sen Ankara İl başkanlığı olarak zafer haftasında zaferlerimizi ve şehitlerimizi sadece anmayı değil  anlamayı da önemli bir vazifemiz olarak görüyor, 

Şehitlerimize rahmet, milletimize daha nice zaferler diliyoruz.
 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@