Mehmetçiğin Kanı Siyasete Alet Edilmektedir

Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren Dağlıca saldırısı sonrası yaptığı açıklamada teröre lanet okuyarak siyasete şehitlerin alet edilmemesi gerektiğini söyledi.

Haberler 08.09.2015, 23:04
Mehmetçiğin Kanı Siyasete Alet Edilmektedir

Eren, yıllardır ülkenin kaosa sürüklenmeye çalışıldığını belirterek, “Türkiye 7 Haziran seçim sürecinde başlayan ve günümüze kadar artarak devam eden bir terör ortamının içine sokulmuş bulunmaktadır. Bu durum, imal edilmiş bir kargaşa ortamı olduğuna dair bir çok ipucu barındırmaktadır. Yıllarca terör örgütüyle pazarlıklar yaparak sözde "çözüm süreci" adı altında kamuoyunu oyalayan ve oy avcılığı yapan siyasal iktidar, ifade edilen demeçlerden anlaşıldığı kadarıyla da şimdi bir savaş oyunu oynamayı tercih etmektedir. Cumhurbaşkanının 400 milletvekili talebinin yükselen terör olaylarıyla paralellik gösterdiği bilinmektedir. Çözüm süreci adı altında tüketilen zaman göstermiştir ki, PKK bölgeye hakim olacak bir örgütlenmeye gitmiş ve silahlar ülkenin içinde stratejik bölgelerine stoklanmıştır. Bir başka deyişle çözüm süreci hiçbir şeyi çözmemiş ve yalnızca PKK'nın güçlenmesine neden olmuştur. Bunun sonucunda, kanlı terör örgütü eskiden yalnızca kırsalda gerçekleştirdiği eylemlerini şehrin göbeğine de taşımış ve hem kırsalda hem de şehirde devlet otoritesini ortadan kaldıran bir güce ulaşmıştır: PKK semirmiş ve güçlenmiştir. Bu arada da Türk Silahlı Kuvvetlerinin terörle mücadele gücü yıpratılmış ve böylece terör örgütünün lehine bir sonuç ortaya çıkmıştır. “dedi.

“MEHMETÇİK SİYASETE ALET EDİLİYOR”

Şehitler üzerinden siyaset yapıldığını belirten Eren, “Dağlıca da gerçekleştirilen terör saldırısında sayısı onlarla ifade edilen Mehmetçiğimiz, kanını, vatanın kutsal topraklarına akıtmıştır. Bugün açıkça görülmektedir ki Mehmetçiğin temiz kanı, siyasetin kirli çıkarlarına malzeme yapılmaktadır. Terörle mücadele etmek yerine terörün varlığından siyasi bir rant elde etmek isteyen bir siyasal yapının hain planlarıyla karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Türkiye'nin bütün halkıyla bölücü terör örgütüyle mücadele edebilecek gücü mutlaka vardır. Ancak iki seçim süreci içerisindeki deneyimlerimiz göstermektedir ki amaç terörle mücadele değil, terörün varlığından siyasi çıkar ve ikbal elde etmektir. Bu durum bir tarafta etnik hezeyanları tetikleyen bir sonuç doğurmakta ve bir taraftan da seçim sürecini teröre endekslemektedir. Teröre endeksli siyaset daha fazla kan akacağını göstermektedir.

Bir emek örgütü ve Cumhuriyetin kazanımlarının yılmaz savunucusu olarak Eğitim-iş, kişisel siyasi geleceği için Türkiye'yi kaosa sürükleyen bir anlayışın pençesinde olduğumuzu görmektedir. İktidarda olduğu müddetçe el attığı her konuyu ve sistemi eskisinden çok daha kötü bir hale sokan AKP, beceriksiz, ilkel ve koas yaratan politikalarına devam etmektedir. AKP'nin Çözüm Süreci adına yürüttüğü politikalar da bu tespiti doğrulamaktadır: Yaşananlar sonucunda kırda ve kentte terör örgütü azdırılmış ve hem silahlı kuvvetlerin hem de yurttaşların can güvenliği ortadan kalkmıştır. Artık Türkiye'nin kurtuluşunun ilk adımının AKP iktidarından ve onun komplocu siyasetinden kurtulmak olduğu çok açık bir şekilde görülmektedir. Kamuoyuna duyururuz ki böylesi bir kurtuluş için elinden geleni yapacaktır.

Tüm örgütümüz adına şehitlerimize rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza da başsağlığı diliyoruz. “ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anons.com.tr

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@