Mehmet Yaşar Şahindoğan: MEB 3+1 sözünü tutmalıdır

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan MEB'in sözleşmeli öğretmenler için verdiği 3+1 sözünü tutması gerektiğini belirtti. Şahindoğan'ın sitemiz kamugundemi.com'a özel açıklaması şöyle:

Sendika 10.06.2019, 22:24 11.06.2019, 21:59
Mehmet Yaşar Şahindoğan: MEB 3+1 sözünü tutmalıdır

Sözleşmeli öğretmenlerimiz için verilen 3+1 sözü ile ilgili gerekli yasal değişiklik hala yapılmadı.Tüm sözleşmeli öğretmenlerimiz büyük bir beklenti içerisinde bırakıldı.

Özellikle 2016 yılında atananlar için, bu yıl kadroya geçerek özür grubu tayin hakkına kavuşmalarını da sağlayabilecek bu düzenleme yapılmalıdır. Verilen söz sadece Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sözü değil aynı zamanda devlet sözüdür, iktidar partisinin sözüdür. Verilen sözü kesin gerçekleşecek bir devlet sözü olarak gören pek çok sözleşmeli öğretmen bu duruma göre hayatını planlamış, kiracı olarak oturduğu evin sahibi ile kontratını yenilememiş, hatta evini taşıyanlar bile olmuştur.

Hal böyle iken bu düzenleme ile ilgili ayak sürünmesini Türk Eğitim Sen olarak biz anlayamıyoruz.

Verilen sözün gereğini yapmak hem siyasetçinin hem de MEB bürokrasisinin öncelikli görevi ve yükümlülüğüdür.

Bunu burdan bir kez daha hatırlatıyor ve bu sözün gereğinin yapılması konusunu ciddiyetle takip ettiğimizin bilinmesini istiyoruz.

Kaynak: Kamu Gündemi

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@