Meclis'te vekiller için en pahalı yemek 6 lira ya öğrencilerimiz için....

Eğitim İş Çanakkale Şubesi bugün bir skandalı daha ortaya çıkardı. Taşımalı öğrenciler için çıkartılan yemeklerin durumu içler acısı. Makarna mı dersiniz, yoksa Böcekli makarna mı dersiniz karar sizin! Milletvekili ise kuzu şiş için sadece 6 TL ödüyor... Akıllara da şu soru geliyor bu öğrencilerin canı PATLICAN MI?

Haberler 30.03.2016, 19:15 30.03.2016, 19:39
Meclis'te vekiller için en pahalı yemek 6 lira ya öğrencilerimiz için....
KamuGundemi.com Özel HABER - Eğitim İş Çanakkale Şubesi bugün bir skandalı daha ortaya çıkardı. Taşımalı öğrenciler için çıkartılan yemeklerin durumu içler acısı. Makarna mı dersiniz, yoksa Böcekli makarna mı dersiniz karar sizin! Milletvekili ise kuzu şiş için sadece 6 TL ödüyor... Akıllara da şu soru geliyor bu öğrencilerin canı PATLICAN MI?

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, Şube Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada bir skandalı ortaya çıkardı. Daha önce de benzer şekilde uyarıda bulunan Ahmet Mantaş'in uyarıları malesef gerçekleşti. Peki bu çozukların adam gibi yemek yemesi için Milletvekili mi olması lazım?Zira Meclis Lokantasında en pahalı yemeğin fiyatı 6 TL!. Peki bu yemekler içinde bir değil, iki değil, üç değil, dört hiç değil onlarca böcek gezseydi ne olurdu?

İşte Eğitim İş bunun peşini hiç bırakmadı, uyardı ve malesef uyarıları gerçek oldu....

Mantaş'ın yaptığı ve yüreğimizi acıtan o açıklama ise şöyle:

Çanakkale Merkez köyleri ile ilçelerindeki taşımalı öğrencilere verilen öğlen yemekleri içler acısı bir durumdadır.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak daha önce defalarca bu konu ile ilgili yetkilileri uyarmış ve verilen yemeklerin insanın yiyebileceği sağlık koşullarını taşımadığını söylemiştik.

Ama laftan anlayan, vicdanı sızlayan yetkililer ortada yok ki… Neredeler?

Lapa haline dönüşmüş, kokmuş, ekşimiş, içerisinde ne ararsanız bulabileceğiniz, hijyenik koşullardan uzak sağlıklı olmayan bu yemekleri taşımalı sistemdeki öğrencilerimize yediriyorsunuz…

Çanakkale Merkez Köyleri, Kumkale, Ezine Bölgesi, Bayramiç, Biga ve Yenice Bölgelerinde özellikle taşımalı sistemdeki öğrencilere verilen yemeklerin firmaları sorumsuzca ve baştan savma, kurtlu, böcekli bozulmuş yemekleri öğrencilere vermektedirler.

Taşımalı sistemdeki okul müdürlerinin tuttukları tutanaklara rağmen il milli eğitimin yetkilileri hiçbir girişimde bulunmamışlardır.

Öğrenciler her an bir bir zehirlenme tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadırlar.

Eğitim İş olarak soruyoruz;

Bu nasıl bir ihaledir, nasıl bir sözleşmedir ki bu çocuklara insanın yiyemeyeceği bu yemekler verilir?

Bu firmaları denetleyen mekanizmalar neden çalıştırılmaz?

Bu nasıl bir vicdansızlıktır? En son Bayramiç İlçesinde ortaya çıkan taşımalı sistemdeki öğrencilere dağıtılan yemek midir? Nedir?

Taşımalı sistemde çocuklarımıza lapamı yediriyorsunuz?

Taşımalı öğrencilere yemek veren firmalar kimlerindir?

AKP ile olan siyasi bağları nelerdir?

Bu firmalar para karşılığımı bu işi yapıyorlar ya da babalarının hayrına mıdır?

Eğitim İş olarak uyarıyoruz!!

Bu kepazeliğe bir son veriniz. Yazıktır, günahtır. Devletin sorumluluk ve güvencesinde olan taşımalı öğrencilerin beslenmeleri il ve ilçe milli eğitim müdürlerinin sorumluluğundadır.

Abidik gubidik işlerle uğraşacağınıza bu sorunu çözünüz, bu çocukları çaresiz bırakarak tarikat ve vakıflara muhtaç etmeyiniz…

Eğer bu sorunu çözmez iseniz sorumlular hakkında ilgili cumhuriyet savcılığına Eğitim İş olarak suç duyurusunda bulunacağımızı çok değerli Çanakkale kamuoyuna duyuruyoruz…

İşte öğrencilerimize yemek diye yedirilen o garip şeyler!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@