MEB Öğretmenine Bunu da Yaptı

Eğitim-İş'in 17 Aralık’ta Muğla Yatağan'dan başlattığı ve 20 Aralık’ta Ankara Tandoğan meydanında bitirmek istediği ancak Polisin yoğun saldırısına maruz kaldığı “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yü

Haberler 09.05.2015, 03:04
MEB Öğretmenine Bunu da Yaptı

Eğitim-İş'in 17 Aralık’ta Muğla Yatağan'dan başlattığı ve 20 Aralık’ta Ankara Tandoğan meydanında bitirmek istediği ancak Polisin yoğun saldırısına maruz kaldığı “Laik Eğitim ve Emeğe Saygı Yürüyüşü” ile ilgili MEB'den garip bir işlem başlatıldığı öğrenildi.

20 Aralık'ta Polis tüm yasal işlemleri olan eyleme aniden müdahale etmiş Eğitim-iş Genel Başkanı Veli Demir dahil çok sayıda öğretmen karga tulumba gözaltına alınmıştı.

Öğretmenlerin 20 Aralık'ta Ankara'da yetiştirdikleri Polis'ten yediği dayak yetmezmiş gibi şimdi de bir başka gerçek ortaya çıktı. 20 Aralık eylemine katılan şube yöneticileri ve gözaltına alınanlara MEB'de soruşturma açmış durumda.

Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz Eğitim-iş Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Tevfik BAL; Bugün, sendikamızın 20 Aralık Tandoğan eyleminden dolayı MEB'in hakkımızda açtığı soruşturma kapsamında ifade verdim diyerek açıklama yaptı. MEB, polis terörünü yeterli bulmamış demek ki diyerek de devam eden Bal, ifademe başvuran eğitim müfettişi arkadaşa nezaketinden dolayı teşekkür ederken, MEB'i açtığı bu soruşturmadan dolayı kınıyorum,dedi.

Diğer Taraftan Birleşik kamu-iş Genel Sekreteri Mücahit Dede'ye de başımda Eğitim- iş şapkası var diye dava açıldığı öğrenildi.  

Konu ile ilgili ulaşan maillerden edindiğimiz bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. MEB bu tutumuyla kendisine muhalif olan öğretmenlere nefes dahi aldırmayacağının sinyallerini veriyor. Ancak unutulmamalıdır ki demokrasi,hukuk,özgürlük bir gün herkese lazım olacak.

Eğitim-iş'li öğretmenlere bir kez daha geçmiş olsun dilerken MEB'i de yaptığı bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.

Kaynak: KamuGundemi.com 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@