MEB neyi gizliyor? Talip Geylan'dan çok sert açıklama

Sonuçların liste halinde yayınlanmamasına çok kızan GEYLAN, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı da etiketleyerek bir dizi twit atarak duruma sert tepki gösterdi... İşte GEYLAN'ın tepkisi

Sendika 26.06.2018, 23:29
MEB neyi gizliyor? Talip Geylan'dan çok sert açıklama

1) MEB yönetici atama mülakat sonuçları açıklanıyor.
Sonuçların neden liste halinde yayınlanmadığı ise ortaya çıktı; şu ana kadar gelen bilgilere göre, yıllardır yaşanılagelen ötekileştirme tam gaz devam etmekte.

2)Adeta,bir sözde sendika tarafından ince ayarla hazırlandığı anlaşılan puanlamalar yapılmış. Hangi okula kimin atanacağı ya da atanamayacağı milim milim hesap edilerek adaylara puanlar verilmiş.

3) Yarın öncelikle MEB’den sonuçların tüm valilikler tarafından liste halinde yayınlanmasını isteyeceğiz. Yayınlanmaz ise il il kendi tespitlerimizi yapacak ve kamuoyu ile paylaşacağız.

4)Ve devamında da düzenleyeceğimiz bir kampanyayla SnCumhurbaşkanı’na çağrıda bulunarak,MEB teşkilatlarında KRİPTO FETÖCÜ bir yapının varolduğunu ve kendisinin de büyük önem verdiği toplumdaki milli birlik ve beraberlik ruhunu sabote ettiğini bildireceğiz

5)Sayın Cumhurbaşkanı’nın, kendisinin de defalarca dile getirdiği eğitimdeki aksamaların öncelikli nedeninin, liyakat esası yerine “benim adamım” esasına göre atanan yandaş beceriksiz yöneticiler olduğunu bir kez daha duyuracağız.

6)Ve sayın Cumhurbaşkanı’ndan,MEB teşkilatlarına çöreklenmiş bu kripto yapıyı temizlemesini isteyecek, aksi halde Türkiye’mizin yakalamış olduğu  YENİ DÖNEM RUHU’nun asla hayat bulma imkanının olamayacağını bildireceğiz.

7)Yeter artık!
Eğitim camiası, bu ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi artık kaldıramayacaktır. Çocuklarımızın geleceğini inşa eden eğitim hayatımız, birilerinin pis koltuk iştahının tatmin aracı olamaz, değildir!

8)İşte bir örnek: Bursa’da bir öğretmenimiz,Eğitim Yönetimi alanında tezli yüksek lisans mezunu ve aynı alanda doktora öğrencisi. Md. Yrd.olmak için girdiği mülakatta yetersiz görülerek geçen yıl 41,2 puan alıyor, bu yıl ise 44,6 puan veriyorlar.
Ayıptır!

9)İşte bir başka örnek daha:Yüksekova’da pkk’ya karşı aslan gibi durmuş öğretmenimiz,memleketi Samsun’a geldikten sonra yazılı sınava giriyor 80 puan alıyor;ama mülakatta 55,6 puanla geride bırakılıyor.
Şu durumda, pkk MI DAHA ZALİM,MÜLAKAT AHLAKSIZLIĞI MI?

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@