MEB'de itiraf var çözüm yok

Bakan Ziya Selçuk'un açıklamalarıyla ilgili paylaşımında çok çarpıcı detaylar...İşte Sadış'ın İtiraf var, Çözüm yok başlıklı açıklaması:

Sendika 03.09.2019, 23:57
MEB'de itiraf var çözüm yok

Eğitimiş Hatay 1 Nolu Şube Başkanı H.Suat Sadış sosyal medya hesabından Bakan Ziya Selçuk'un açıklamalarıyla ilgili paylaşımında çok çarpıcı detaylar verdi. İşte Sadış'ın İtiraf var, Çözüm yok başlıklı açıklaması:

İtiraf Var, Çözüm Yok!!!

Milli Eğitim Bakanı Selçuk der ki, "Şimdi normalleşme, ehliyete, liyakate müracaat zamanı. O yüzden yaptığımız tüm iş ve işlemleri objektif yapmaya gayret ediyoruz. O nedenle öğretmen ve müdür alım sınavını ÖSYM yapsın istiyoruz. Elbette hatalarımız var. Ancak istikamet ve niyet olarak ehliyetin peşindeyiz. Objektif olup güven oluşturmaya çaba gösteriyoruz."

İyi niyetli bir analiz ve söylem gibi görünse de aslında acı bir itiraftan başka bir şey değildir.

Yılların, yani 18 yıllık Akp döneminin bir özetidir bu açıklama.

Eğitim öğretim sisteminin öğretmen alımının , yönetsel kadrolarının seçimindeki liyakat ilkesinin yok sayılarak , torpil yapılarak içine düşürüldüğü durumu net olarak özetleyen Bakan Selçuk Milli Eğitim Bakanlığına güvenin kalmadığını ve güveni tekrar sağlamak için çaba gösterdiklerinden dem vuruyor.

Bakan Selçuk öğretmen alımı ve yönetici seçimini ÖSYM yapsın diyerek, aslında şunu söylüyor. Milli eğitim bakanlığı dinci gerici yapılar ve siyaset tarafindan kuşatılmış durumda , benim bile yapacak bir şeyim yok. O nedenle öğretmen alım ve yönetici seçme sınavını ÖSYM yapsın , Milli Eğitim Bakanlığı bu işi yapamaz , yapmamalıdır demek istiyor.

Sayın Selçuk siz bile kendi bakanlığımıza güvenmiyorken 1 milyon öğretmen ve 18 milyon öğrencinin ve velilerinin sizlere güvenmesini beklemeyin boşuna.

Sayın bakana sormak gerek sadece öğretmen alımı ve yönetici seçimi mi sorunlu?

Daha geçen hafta dinci gerici cemaatlerle, vakıflarla ve derneklerle olan protokolleri gizlice uzattınız.Yani demokratik, laik ve bilimsel eğitime darbe üstüne darbe vurmaya devam ediyorsunuz. Hep söyledik, bir daha söyleyelim. Dinci gerici cemaat ve dernekler dindar ve kindar nesil yetiştirmenin en önemli ayağıdır.Gücünüz yetiyorsa protokolleri allı şanlı bir törenle iptal edin. Bu dinci gerici yapıları Milli Eğitim Bakanlığından defedin. Öğretmen alımı ve yönetici seçiminde olduğu gibi yarın çıkıp dinci gerici cemaat, vakıf ve derneklerle yapılan protokoller hataydı falan deme cürretinde bulunmayın sakın.

Sayın Selçuk sık sık "ülke ödevi yapıyoruz" söyleminizden doğru ve tarihe kayıt düşmüş olmak için size önerim şudur.

Ya Milli Eğitim Bakanlığını demokratik ,laik, bilimsel , kamusal ve çağdaş eğitimden yana ilkeler doğrultusunda yönetin ya da Milli Eğitim Bakanlığındaki tespit ettiğiniz geriçilesme, piyasalaştırma ve torpil ile ilgili bildiklerinizi açıklayıp istifa edin.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@