Koncuk'tan Memur-Sen'e yaylım ateşi...

Memur 3-5 kuruşa tenezzül edecek insanlardan oluşmuyor. Bu teklifinizin ne anlama geldiğini iyi biliyoruz. 

Sendika 25.07.2017, 13:42
Koncuk'tan Memur-Sen'e yaylım ateşi...

Genel Başkanımız İsmail Koncuk, toplu sözleşme taleplerini açıklayan yetkili konfederasyonun memurları ayrıştıran, sendika özgürlüğüne darbe vurmayı amaçlayan, diğer sendikaların üyelerine daha düşük toplu sözleşme ikramiyesi teklifini sert bir dille eleştirdi. 

“İnsanları yeteri kadar ayrıştırmadınız mı?” diye soran Genel Başkan Koncuk, “"Türk memuru 3-5 kuruşa tenezzül edecek insanlardan oluşmuyor." Bu teklifinizin ne anlama geldiğini iyi biliyoruz” dedi. 
Genel Başkan İsmail Koncuk; 

“Yahu ayıptır, insanları yeteri kadar ayrıştırmadınız mı? Bir insan sendika üyeliğini hür iradesi ile seçer. Bunu dahi çok görüyorsunuz. Yazık! 

Herkes şunu iyi bilmelidir, "Türk memuru 3-5 kuruşa tenezzül edecek insanlardan oluşmuyor." Bu teklifinizin ne anlama geldiğini iyi biliyoruz. 

Daha Toplu Sözleşme başlamadan, ayrımcılık yaparak, tartışma başlatanların, memura da emekliye de vereceği bir şey yoktur. Yazıklar olsun. 

Bunların bu teklifi yeni zannedilmesin, her görüşmede yıllardır teklif ederler, ancak bugüne kadar başaramadılar. Aklı selim galip gelecektir.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@