Kesk'ten Arınç'a Yanıt: Kadınlar Barışın Sesidir, Biz Susarsak Savaş Konuşmaya Başlar

Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK), Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Hanımefendi sus, bir kadın olarak sus” çıkışına “Kadınlar barışın sesidir, biz susarsak savaş konuşmaya başlar” şeklinde yanıt verdi.

Haberler 30.07.2015, 19:45
Kesk'ten Arınç'a Yanıt: Kadınlar Barışın Sesidir, Biz Susarsak Savaş Konuşmaya Başlar

ANKARA (ANKA) – Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK), Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Hanımefendi sus, bir kadın olarak sus” çıkışına “Kadınlar barışın sesidir, biz susarsak savaş konuşmaya başlar” şeklinde yanıt verdi.

Bülent Arınç, dün olağanüstü Meclis toplantısında kendisine itiraz eden HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan’a “Hanımefendi sus, bir kadın olarak sus ”söyleminde bulunmuştu. Bu tepkiyi erkek egemen sistemin kadınlara tahammülsüzlüğü olarak nitelendiren KESK, Bülent Arınç’ın kadın vekilleri susturmak isteyen kadın düşmanı” politikalarını sürdürdüğünü ifade etti.

KESK, AK Parti’nin “en cinsiyetçi sözcüsü” olarak nitelendirdiği Arınç’a şöyle seslendi:

“Milletvekili olmadığın halde halkların iradesi ile seçilen bir kadın vekile hakaret etmene seyirci kalmayacağız. Bütün sözlü tacizlerine karşı her yerde kendi sözümüzü söylemeye devam edecek; barış ve demokrasi için özgürlük mücadelemizi yükselteceğiz.”

Açıklamada, kadınlar olarak Meclis’ten topluma kadar her yeri etkisi altına alan erkek egemen iktidarı dağıtmak için kararlı olunduğu belirtilirken, “Kadınlar barışın sesidir. Biz susarsak savaş konuşmaya başlar. Tüm dünyayı sizin zulmünüzden korumak için kadınlar barışı örüyor, önümüzde durmayın, susun ve kenara çekilin” denildi. (ANKA)

(HTC/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@