KESK üyelerinden, öğretmen ihracına protesto

ŞANLIURFA’da, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, FETÖ soruşturması kapsamında öğretmenlerin ihraç edilmesini oturma eylemi yaparak protesto etti.

Haberler 08.09.2016, 15:49
KESK üyelerinden, öğretmen ihracına protesto
(DHA) – ŞANLIURFA’da, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri, FETÖ soruşturması kapsamında öğretmenlerin ihraç edilmesini oturma eylemi yaparak protesto etti.

Öğle saatlerinde Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan KESK üyesi bir grup öğretmen, 15 Temmuz darbe girişi soruşturması kapsamında öğretmenlerin açığa alınmasını protesto etti. Ellerinde dövizler taşıyan grup adına konuşan Dilek Çakırtaş, kararnameler ile kamuda açığa almalar ve ihraçların siyasi iktidarın elinde tehlikeli bir silaha dönüştüğünü öne sürerek şöyle dedi:

"Yaşamın her alanında kendisine mutlak itaat isteyen ve bunu için her fırsatı kullananların, eğitim ve bilim emekçilerinin örgütlü mücadelesine yönelik her türlü yasadışı müdahalesinin karşısında duracağımız bilinmelidir. Görevden ihraç edilen ve açığa alınan tüm KESK’li arkadaşlarımız derhal görevin iade edilmelidir." 

Kalabalık, basın açıklamasının ardından bir süre oturma eylemi yaparak dağıldı.
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@