'Keser döner sap döner' misali sürgün

Eğitim Bir Sen Alanya Şubesi Başkanı Hacı Mehmet Altıntaş, Siirt'in Pervari ilçesine atandı.

Haberler 20.08.2015, 23:11
'Keser döner sap döner' misali sürgün

Altuntaş '10 Yıldır Görev Yapıyordum'

EĞİTİM Bir Sen Alanya Şubesi Başkanı Hacı Mehmet Altuntaş, Siirt'in Pervari ilçesine atandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Altuntaş,"Yaklaşık on yıldır görev yaptığım Alanya’dan sendikal görevim doayısıyla yaptığım çalışmalar dolayısıyla yürütülen bir soruşturma neticesinde Siirt’in Pervari ilçesine sürülmüş bulunmaktayım. Bu vesileyle, bütün hayatım boyunca inancım ve ailemden aldığım kültürün bana yüklediği sorumlulukla üstlendiğim her görevi layıkıyla yerine getirmek, ülkeme ve milletime en iyi şekilde hizmet etmekten başka bir amacım olmadı. Öğrencilerim ve çalıştığım okulların yönetimleri benim öğretmenlik çalışmalarımı en iyi şekilde takdir edeceklerdir. 

'AK PARTİ İLE BERABER OLDUM'

Eğitim Bir Sen Alanya başkanlığı görevim dolayısıyla milletimizin sahip olduğu değerler muvacehesinde bütün zamanımı büyük bir mücadele azmi ile yaptığım işe verdim ve adanmışlık duygusuyla çalıştım. Kuruluşundan bu güne kadar gerek cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve gerekse AK Parti ile birlikte girişilen her türlü mücadelede birlikte oldum. Yaptığım destek çalışmalarından dolayı karşıt sendikalarca mahkemeye verildim ve yargılandım. 

'Sürgünde Çavuşoğlu'nun Etkilisi Oldu'

2010 yılında gerçekleşen referandum sürecinin Alanya’daki en büyük savunucusu ve evet alınmasındaki en önemli aktördüm. O dönem sivil toplum kuruluşları ile birlikte oluşturduğumuz ve halen de varlığını sürdüren Alanya Sivil Anayasa Platformu’nun başkanlığını yürütürken yaptığım çalışmalara bütün Alanya kamuoyu şahit olmuştur. Aynı şekilde bugün AK Parti’de önemli noktalarda görev yapan üst düzey yöneticiler de buna şahittir ki, onları da Alanya’ya davet ederek birlikte konferans ve medya çalışmaları yapmıştık. Bu çalışmalara şahit olan en önemli AK Parti aktörü yine benim sürgünümde büyük etkisinin olduğunu düşündüğüm Mevlüt Çavuşoğlu da şahittir. 

'Erdoğan Yanlılarına Kıydılar'

Neredeyse 10 yıla yakın Alanya’da yaptığımız mücadele daha çok bizim davamızdanmış gibi görünen ama ne Erdoğan ve ne de Ahmet Davutoğlu ile uzaktan yakından inanç ya da dava konusunda olmayanlarla olmuştur. Bizler büyük bir fedakarlıkla Erdoğan ve davası için çabalarken, sırtını ona dayadığını söyleyenler yıllardır Alanya’da Erdoğan çizgisinde olanlara karşı kıyım yapmışlardır ve yapmaya da devam etmektedirler. 

'MAKAMLARI PARSELLEDİLER'

Bir sivil toplum örgütü olarak sendikamız ülkemizin her alandaki sorunlarıyla ilgilenmiş ülkenin sağlıklı bir demokrasi ve yönetime sahip olması için elinden geleni yapmıştır. Biz de sendikamızın Türkiye çapındaki çalışmaları çerçevesinde Alanya’mızda çalışmalarımızı sendikamızla birlikte yürüttük. Alanya’da AK Parti’yi temsil ettiğini iddia eden zihniyet bugün onun Türkiye’de içinde düştüğü duruma neden olan zihniyettir. Partinin hiç bir değeriyle barışık olmayan bu kesim kişisel menfaatleri için belli makamları parsellemişler ve bizzat AK Parti zihniyetinin altını oymaktadırlar. En iyi örneği bugün benim yaşadıklarımdır. 

Yorumlar (3)
sufi 5 yıl önce
Alkışlıyoruz; kul hakkı yiyerek "Allah" diyen yaratıkları milletce s.... alkışlıyoruz!
utanmaz 5 yıl önce
utanmadan yaptığı siyasi yalakacılığı anlatmış. bizim burda bunlara tır**k derler.
ayiptir ayip 5 yıl önce
bir sendikaci ve bir ogretmene yakisiyor mu su acikladiklarin. bu ulkeye aciyorum sizin gibilere degil.
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@