Kamu Çalışanları Ek Zam Ve İş Güvencesi İçin Ankara'da Bir Araya Geldi

ANKARA(ANKA) –Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonu’nun (Türkiye Kamu-Sen) öncülüğünde birçok sendikanın katılımıyla, “Ek Zammımı Unutma, İş Güvenceme Dokunma” mitingi düzenlendi. Ankara Toros Sokak’tan başlayan yürüyüşle

Haberler 04.04.2015, 15:49
Kamu Çalışanları Ek Zam Ve İş Güvencesi İçin Ankara'da Bir Araya Geldi

ANKARA(ANKA) –Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonu’nun (Türkiye Kamu-Sen) öncülüğünde birçok sendikanın katılımıyla, “Ek Zammımı Unutma, İş Güvenceme Dokunma” mitingi düzenlendi.

Ankara Toros Sokak’tan başlayan yürüyüşle mitingin yapılacağı Kolej Meydan’ına akın eden 50 bin kişi, “İş Güvenceme Dokunma, Ek Zammımı Unutma” diye haykırdı.

Ülkenin çeşitli yerlerinden yola çıkan kamu görevlileri, emekliler, 4/C’liler, sözleşmeli personel, KİT Personeli, ataması yapılmayan öğretmen, İ.İ.B.F. Mezunları, sağlıkçılar, işsiz gençler Ankara’da bir miting düzenledi.

Yürüyüş güzergahı boyunca vatandaşların alkışlarla destek verdiği kamu görevlileri “İş güvenceme dokunma, ek zammımı unutma, Memurun katili yandaş sendika, Kamu-Sen burada yandaşlar nerede? 123 yetmez ek zam isteriz” sloganlarıyla Kolej Meydanı’na indi.

Miting, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 

-“BAZI YALAKA KURBANLIKLAR DA HA BİRE KASABININ BIÇAĞINI YALIYOR”-

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk miting meydanında bir konuşma yaptı.

Koncuk şu ifadeleri kullandı:

“Siz; gönüllü soytarılığa soyunan sözde sendikacılara pabuç bırakmayan demir bilekliler, Siz; mevki, makam, menfaat uğruna her türlü ihanete, yolsuzluğa, hayâsızlığa geçit veren kapı kullarının, el etek öpücülerin önünde bir dağ gibi kıyama duran babayiğitler. Siz; tepeden tırnağa katran karasına bürünmüş zihniyetleriyle, bu ülkenin temeline dinamit koyan, kardeşliğimize darbe vuranların arasında, cerahat yuvasına dönmüş sistem içinde tertemiz kalmayı başarmış, alnı ak, pir-ü pak, bir güneş gibi parlayan gardaşlarımsınız. Siz; hakkınız için, geleceğiniz için, bu vatan için taşın altına elinizi koydunuz, onurunu ve şerefini kaybedenlerden olmadınız.  Sesimize ses, gücümüze güç kattınız. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. Allah hepinizden razı olsun.

Dün Yalova’da Valinin hakareti sebebiyle maalesef büyük üzüntü yaşayan Halil öğretmenimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum, yöneticilerimiz aklını başına alsın, kendilerini kral sanmasınlar. Unutulmasın ki, onlar biz var isek varlar.”

Ülkenin bir süredir adeta kasaplar tarafından ameliyat edildiğini belirten Koncuk, “Bazı yalaka kurbanlıklar da ha bire kasabının bıçağını yalıyor. Milletimize, pazarlanan manevi değerler üzerinden narkoz enjekte ediliyor, bütün tepkileri, sinir uçları köreltiliyor. Demokrasi, özgürlük, açılım gibi maskeler altında Türk milletinin birlik ve beraberliğinin altı oyuluyor. Yeni anayasa, yeni Türkiye gibi söylemlerle getirilmek istenen yeni soygun düzeni, dengeleri değiştirmek için kullanılıyor. Yerelleşme, etnik milliyetçilik ve yozlaşma yoluyla ortak milli değerlerimiz tahrip edilmek isteniyor” dedi.

 

-“SALDIRILAR DEVAM EDERSE MÜDAFAA HAKKIMIZI KULLANIRIZ”-

 

Memurun iş güvencesine göz dikenleri, işsizlikle tehdit etmeyi, sürgünlerle sindirmeyi hayal edenleri son kez uyardıklarını söyleyen Koncuk, “Bu girişimler memurun varlığına karşı yapılan saldırıdır. Cana kast olduğunda, nefs-i müdafaa, meşru hale gelir. Biz bugün burada nefs-i müdafaa hakkımızı kullanacağımızı ilan ettik. Saldırılar devam ederse, müdafaa hakkımızı nasıl kullanacağımızı tüm dünya hayretler içinde seyredecektir. Biz bu devletin şirkete dönüştürülmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bu devleti, sermaye koyanın söz sahibi olduğu anonim şirket gibi yönetmeyi hayal edenler bilmelidir ki, bu devletin sermayesi Malazgirt’te, İstanbul surları önünde, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta Beşparmak Dağları’nda, memleketin dört bir yanında bu vatan uğruna can veren kahramanlar tarafından ödenmiştir. Bu ülkeyi şirkete dönüştürmeye yetecek değerde bir sermaye birikimi de bu dünya üzerinde yoktur; olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Koncuk konuşmasının ardından alandakilerle birlikte “Andımızı” okudu.

Mitinge, MHP Genel Başkan Yardımcıları, Zuhal Topcu, Mevlüt Karakaya, Atilla Kaya ve Sadir Durmaz da katıldı. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@