İzmir\'de Yetki Savaşının Kazananı Tüm Yerel-Sen Oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi\'nde örgütlü KESK\'e bağlı Tüm Bel Sen İzmir 1 No\'lu Şube ile Yerel Sen arasındaki yetki savaşını Tüm Yerel Sen kazandı.

Haberler 06.12.2015, 12:42
İzmir\'de Yetki Savaşının Kazananı Tüm Yerel-Sen Oldu

haber35.com.tr - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlı'ğının görüşü doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tüm Yerel Sen'i dün itibariyle Büyükşehir Belediyesi ile bağlı kuruluşları İZSU VE ESHOT Genel Müdürlüklerinde görev yapan 6 bin memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için görüşme masasına davet etti.

Böylece yaklaşık 1 yılı aşkın bir süredir sendikalar arasında devam eden yetki savaşında son nokta konmuş oldu. Tüm Yerel Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Hakan Kıran 6 bin memuru kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin 8 Aralık tarihinden itibaren resmen başlayacağını duyurdu.

Kıran; "Kapalı kapılar arkasında yapılan ve sürekli şikayet ettiğimiz görüşme devri artık sona erdi. Bütün yaptığımız görüşmelerde geçen her konu üyemiz olsun olmasın tüm emekçilerle paylaşılacak. Çalışanların taleplerini çok iyi biliyoruz. Söz verdiğimiz gibi var gücümüzle mevcut sözleşmeyi daha ileriye götürerek, sizleri her yönüyle mutlu edecek bir sözleşme imzalayacağımızdan emin olabilirsiniz" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@