İzmir'de 6000 memur yemek için çadır eylemine gidiyor...

14 Ocak 2016 tarihinde 6000 memuru ilgilendiren Toplu Sözleşmenin 19. Maddesinde yer alan yemek yardımı ile ilgili bir çalışma yapmayan İzmir Büyükşehir Beldiyesi yöneticilerine İzmir'de yetkili sendika olan Tüm Yerel-Sen Basın açıklaması yaparak bir an önce çalışmaların başlatılması için 31 Mart Perşembe gününe kadar süre vermişti, bu süre içinde hiçbir çalışma başlatmayan İBB'ye karşı sendikacılar yemek çadırı eylemi başlatıyorlar.

Haberler 01.04.2016, 19:45
İzmir'de 6000 memur yemek için çadır eylemine gidiyor...
KamuGundemi.com - 14 Ocak 2016 tarihinde 6000 memuru ilgilendiren Toplu Sözleşmenin 19. Maddesinde yer alan yemek yardımı ile ilgili bir çalışma yapmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi yöneticilerine İzmir'de yetkili sendika olan Tüm Yerel-Sen Basın açıklaması yaparak bir an önce çalışmaların başlatılması için 31 Mart Perşembe gününe kadar süre vermişti, bu süre içinde hiçbir çalışma başlatmayan İBB'ye karşı sendikacılar yemek çadırı eylemi başlatıyorlar.

Tüm Yerel-Sen 1 Nolu Şube başkanı Dr. Hakan KIRAN  Sendika binasında İşyeri temsilcileri ile yaptığı bilgilendirme toplantısında, biz gerekli özveriyi ve süreyi kendilerine gösterdik, İBB yöneticilerinden gerekli adımların atılmaması üzerine 15 gün önce basın açıklaması ile uyarımızı yaptık, şimdi de Eylem zamanı Bu yemek lütuf değil haktır diyerek sözlerine devam eden KIRAN, Emek veriyorsak yemekte istiyoruz, Tüm emek örgütlerini ve emekçilerimizi Pazartesi saat 12.00 de Büyükşehir Belediyesi önünde kuracağımız çadırımıza bekliyoruz. Tüm Yerel-Sen sendikası olarak; gücümüzün yettiği yere kadar belediye emekçilerine yemeği biz vereceğiz. Gerekirse kuru soğan, ekmek yiyerek, hakkımızı alana kadar bu eylemimizi devam ettireceğiz diye konuşarak bu konudaki kararlılıklarını gösterdi.

Hakan KIRAN Yemek çadırı eylemine Büyükşehir belediyesindeki işçi sendikalarınında destek vereceğini ifade etti.

Çadır Eylemine Birleşik Kamu İş Konfederasyonu da destek vererek Sendika genel merkezlerine Konfederasyon  Genel Sekreteri Mücahit DEDE imzalı gönderdiği yazılı metinde “4 Nisan 2014 günü başlayacak olan çadır eylemine Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın İzmir örgütlerinin destek ve katılım sunmaları için gerekli çağrı ve çalışmanın yapılmasını bilgilerinize sunar çalışmalarınızda başarılar dilerim” denildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@