İzmir Büyükşehir'de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı #TümYerelSen

İzmir Büyükşehir Belediyesinde çalışan 6 bin çalışanı ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri için, Tüm Yerel Sen Sendikası İzmir 1 No lu Şube  ile Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bir araya geldi.

Sendika 21.12.2016, 23:20
İzmir Büyükşehir'de Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı #TümYerelSen

İBB DE 6 BİN ÇALIŞANI  İLGİLENDİREN TOPLU SÖZLEŞME GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI..

SENDİKA  ULAŞIM  KARTI  ÇÖZÜLMELİ …

İzmir Büyükşehir Belediyesinde çalışan 6 bin çalışanı ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri için, Tüm Yerel Sen Sendikası İzmir 1 No lu Şube  ile Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bir araya geldi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi  Genel Sekreter Yardımcısı Barış Karcı, Eshot Genel Müdür Yardımcısı Turgay Akkaya,  İzsu Genel Müdür Yardımcısı Serpil Baran, Büyükşehir Belediyesi  İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Tayfun Serhat Berkol, İzsu Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Eğitim Dairesi Başkanı Saffet Özdemir, Eshot Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Süleyman Pehlivanoğlu, İBB Hukuk Müşaviri Adnan Çelikal,  Eshot 1. Hukuk Müşaviri Figen Seyis,  İzsu 1 Hukuk Müşaviri  Melek Ünlü’nün işveren adına katıldığı görüşmelere ,Tüm Yerel sen sendikası  adına Şube Başkanı Dr. Hakan Kıran, Şube Sekreteri Bilal Altıner, Örgütlenme Sekreteri  Ergül Gülmez, Eğitim Basın Yayın Sekreteri Özkan Felek, Mali Sekreter Nazif Çağlar Çeviren, Sosyal Dış İlişkiler sekreteri Çetin Saygı katıldı.

İlk Günkü görüşmelerde hazırlanan  taslakta  maddeler üzerinden görüşmelere geçildi., görüşmelerde zaman zamanda sert tartışmaların yaşandığı ,Tüm Yerel sen Şube başkanı Dr. Hakan Kıran’ın sözleşmede uygulama birlikteliğini istediğide ifade edildi.Bunun üzerine Genel Sekreter yardımcısı Barış Karcı Eshot-İzsu ve Büyükşehir Belediyesi birimlerinde sözleşmeli olarak çalışan Personelin 2017 yılından itibaren eşit ücret alacaklarını belirtti.

İzmir Büyük Şehir belediyesinde  6 bin çalışanı ilgilendiren Toplu sözleşme görüşmelerinde  taslağın tamamının  görüşülüp karara bağlanması  için  Tüm Yerel  Sen  Sendikası   Yönetim kurulu ile Genel Sekreter yardımcısı Barış Karcı tarafından  ikinci oturumun yılbaşı öncesi yapılması karara bağlandı.

Yemek ve Yol Yardımı

Tüm Yerel Sen Şube Başkanı Dr. Hakan Kıran  Yemek ve yol ile ilgili taleplerinin en  temel talepler olduğunu bir yıl geçikmelide olsa ESHOT ve İtfaiyede başlatılacak olan yemek yardımın yeterli  olmadığını ifade ederken “ İZSU ve Belediyede çalışanlarını taşmı  yiyecekler “ diyerek tepkisini masada dile getirdi.

İşverenin Ulaşımla ile ilgili  çözüm  önerisi ile masaya gelinmesini isteyen Kıran” Taslaktaki ulaşım ile ilgili bizim önerimiz bu sorunu çözecektir ,Belediye emekçileri şunu iyi bilsinler ki çalışanları mutlu etmeyecek hiçbir sözleşmeyi sendikamızın  imzalamıyacağını  masadaki işveren vekillerimize aktardık..

Bundan sonraki görüşmelerin tüm çalışanlar adına taleplerimizin karşılanması noktasında gerçekleşmesini diliyor , bu kararlılıkta ve inançta olduğumuzuda belediye emekçisi arkadaşlarımızın bilmesini, istiyoruz” dedi.

Şube başkanı Dr. Hakan Kıran ayrıca Toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde  Büyükşehir belediyesinde örgütlü tüm sendikalara taslak hakkında fikir alışverişinde bulunmak için  çağrıda bulunduklarını  ifade ederken  çağrılarına sadece tek bir sendikanın  cevap verip katıldığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@