İşte böyle olur emekçinin konuşması Aydın 1 Mayıs Şaban Özdemir

AYDIN'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sendikalar, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin ortaklaşa düzenlediği programla Atatürk Kent Meydanı'nda kutlandı.

Sendika 02.05.2017, 12:15 02.05.2017, 12:25
İşte böyle olur emekçinin konuşması Aydın 1 Mayıs Şaban Özdemir

AYDIN'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sendikalar, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin ortaklaşa düzenlediği programla Atatürk Kent Meydanı'nda kutlandı. KESK MYK üyesi Ramazan Gürbüz, DİSK Genel Başkan Yardımcısı Cemal Poyraz, CHP Aydın  Milletvekilleri Metin Lütfü Baydar ve Hüseyin Yıldız'ın da yer aldığı kutlamalarda Eğitim-İş MYK üyesi Şaban Özdemir'in konuşması izleyenlerden büyük alkış aldı. 

İşte o konuşma:

Dağlarında yağ, ovalarından bal akan, Efeler diyarından, Aydın Atatürk Kent meydanından sınıf bilinciyle emeğime, ulus bilinciyle vatanıma, yurttaş bilinciyle cumhuriyetime sahip çıkıyorum diye güzel ülkemin dört bir yanında meydanları dolduran emekçiler selam olsun.

Selam olsun 1 Mayıs 1977’de Taksim’de emek ve demokrasi mücadelesinde canlarını feda eden devrimcilere..


Sizleri Emeği en yüce değer sayan  Birleşik Kamu-İş ve Eğitim-İş yönetim Kurulları adına  saygı sevgi ve devrimci duygularla selamlıyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününüzü kutluyorum. 


Tarlaları yeşerten, çarkları döndüren, bacaları tüttüren benim

Ağrıları  dindiren, cehaleti karanlığa gömen de benim

Yediğiniz içtiğiniz giydiğiniz gezip dolaştığınız kısaca yaşamınızı kolaylaştıran da benim, 

Bedeni ile hizmet üreten de, mutfaktaki yangını söndüren de benim

Ülkemin kalkınması için kafa yoran da  dirsek çörüten de benim.

Bakma yüzümün kirli elimin nasırlı, yüreğimin yorgun oluşuna


Altımda makam koltuklarımın, milyon dolarlık arabalarımın, yatlarımın katlarımın  olmayışına üzülmem.

Lüx bir yaşamı değil onurlu bir yaşamı seçtim, emeğim ekmeğim alın terim cumhuriyetim ile liderim Mustafa Kemal Atatürk ve devrimleri  için burdayım diyen  Aydın’ın  Yörük Ali Efeler’i, Çete Ayşeler’i merhaba.


Baskıların sürgünlerin ihraçların açığa almaların beni yıldıramaz. Kıdem tazminatımın gasp edilmesine iş güvencemin kaldırılmasına meslek itibarımın yok edilmesine yaşam alanıma müdahale edilmesine asla izin vermem diyenler selam olsun.


Bizleri Taşeron köleliğine, kiralık işçiliğe, emperyalizme hizmet eden savaşlara, emekçilerin sağlıksız ortamda çalıştırılarak ölümlerine, kör sağır olmaya kayıtsız kalmaya  ikna edemezsiniz. Biz doğayız, çocuğuz, kadınız, madeniz, deniziz, suyuz, barışız, vicdanız, insanız biz insanlıktan yanayız. 


Ne ezilen ne ezen, insanca, hakça bir düzendir yüreğimizin en derinliğinden gelen ses.


Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, bizlere emanet ettiği Cumhuriyetten, laik, bilimsel, demokratik ve parasız eğitimden yana tarafız


İşçiyiz, memuruz,emekliyiz, öğrenciyiz, çiftçiyiz, diplomalı işsizleriz, emekçiyiz biz


Ne makama ne mevkiye tamah ederiz 


Ne  boyun eğer ne de diz çökeriz.


Biat etmeyiz biz çünkü patronların üzerlerine yük değil onların varlıklarına varlık katıp, ürettiğine, el emeğini göz nurunu ilmik ilmik işleyen, kattığını her zerresine kadar hakeden alın terine ekmeğini banıp yemeğine katık yapan emekçileriz biz. 


Kavgamız emek ekmek kavgasıdır. Vatan Cumhuruyet mücadelesidir. Bu ülkenin gerçek sahipleriyiz biz. Ne mücadelerimizden vaz geçeriz ne de ülkemizden. 


Mesleğimizde cumhuriyetimizde bizim onurumuzdur. Kimseye çiğnetmeyiz diyen emekçilere selam olsun. 


Emekçilerin birliğinin sermayeyi yeneceğine olan inancımla emeğin emekçilerin sömürülmediği özgürlüklerin barışın ve insan haklarının egemen olduğu açlığın yoksulluğun işsizliğin acıların ölümlerin bir daha geri dönmemek üzere tarihin en derinliğine gömüldüğü bir Türkiye özlemiyle  sizleri Birleşik Kamu-İş ve Eğitim-İş adına tekrar selamlıyorum. 


Sevgiyle kalın Dostça kalın Beraberce kalın.
 

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@