İsmial koncuk Müfettiş Mülakatı sonuçlarını değerlendirdi

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB müfettiş mülakatının sonuçlandığını söyleyerek, "Bakanlık müfettişliği sonuçları açıklandı ve 475 maarif müfettişi bakanlık müfettişi olmaya hak

Sendika 26.02.2017, 22:46
İsmial koncuk Müfettiş Mülakatı sonuçlarını değerlendirdi

Türk Eğitim Sen'den yapılan açıklama şu şekilde :

 

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB müfettiş mülakatının sonuçlandığını söyleyerek, "Bakanlık müfettişliği sonuçları açıklandı ve 475 maarif müfettişi bakanlık müfettişi olmaya hak kazandı. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

 

1 milyon çalışanı olan MEB'in 500 müfettiş ile teftiş edilmesinin mümkün olmadığını da belirten Koncuk "Bu sebeple alımlar devam ettirilmelidir. " diye konuştu.

 

Genel Başkan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Bakanlık müfettişliği sonuçları açıklandı ve 475 maarif müfettişi bakanlık müfettişi olmaya hak kazandı.Hayırlı, uğurlu olsun. 1 milyon çalışanı olan MEB'i 500 müfettiş (25 kişi daha alınacak) ile teftiş etmek mümkün değildir.Bu sebeple alımlar devam ettirilmelidir.

 

MEB'in yakın zamanda 500 müfettiş ile bu işlerin yürümeyeceğini anlayacaktır.Elimizde bulunan müfettişlerimiz mutlaka değerlendirilmelidir. Bu işlerin 500 müfettiş ile yürümeyeceğini ve yol alınamayacağını anlamak için, mevcut müfettişlerin iş yükü istatistiklerine bakmak yeterlidir.

 

Kazanan müfettişlerimizi yoğun bir tempo beklemektedir, iş yükleri düşünüldüğünde işleri takip etmek, sonuçlandırmak hiç kolay olmayacaktır. "

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@