İLKE-SEN\'den G20 protestosu

EĞİTİM İLKE-SEN, İNANÇ İLKE-SEN, SAĞLIK İLKE-SEN, TOKAD ve ÖYB İstanbul’da, Eminönü’nde gerçekleştirdikleri bir eylemle G20 zirvesini protesto etti.

Haberler 15.11.2015, 21:46
İLKE-SEN\'den G20 protestosu

KÜRESEL KORSANLIK DÜZENİNE HAYIR!

G20, ANTALYA'DAN DEFOL!

EĞİTİM İLKE-SEN, İNANÇ İLKE-SEN, SAĞLIK İLKE-SEN,  TOKAD ve ÖYB İstanbul’da, Eminönü’nde gerçekleştirdikleri bir eylemle G20 zirvesini protesto etti.

Eylemde topluluk adına açıklamayı EĞİTİM İLKE-SEN Genel Başkanı Ahmet ÖRS yaptı. Ahmet ÖRS açıklamasında G20’yi Büyük Şeytan ABD öncülüğünde bir araya gelen ve küresel kapitalizmin organizatörlüğünü yapan bir haydutluk şebekesi olarak tanımladıktan sonra “Bütün şer ve fitne odaklarının ülkemizde toplanıp mazlum ve mustazaf halklar aleyhine planlar yapacak olması bizim adımıza utanç vericidir! Bu organizasyona dahli olanlar bu utançta fazlasıyla pay sahibidirler! Mazlum halklar nezdindeki suçları son derece ağırdır!” diye konuştu.

Bütün dünyayı kan ve gözyaşına boğmaktan çekinmeyen ABD, Rusya, İngiltere, Fransa, Çin gibi emperyalist ülkeler yarattıkları kaos ve karmaşayı çözüyormuş süsü vererek halkları aldatmak istediğine dikkat çeken Ahmet ÖRS sözlerini “Yerkürenin her bir yanında insanlık varoluşsal bir krizin, bir anlamsızlık ve umutsuzluk batağının içinde, kölelik koşullarında debelenip duruyorsa bilin ki failleri bunlardır!” diye sürdürdü.

Küresel neoliberal şiddet ve korku rejiminin kolluk güçlerinin bir araya gelerek insanlığa kendi yarattıkları canavarlar üzerinden yeni korkular dayatacağını ve halklardan kesin bir teslimiyet talep edeceğinin altını çizen Ahmet ÖRS, “İçerde yerel JİTEM düzeni nasıl aklanıyorsa bugün küresel JİTEM düzeni paralel biçimde bir kez daha önümüze konacak ve başka bir dünya talebi, adil bir dünya özlemi yönündeki direniş ürkütülmek istenecektir.” dedi.

Konuşmasını “Bizler bu küresel korku ve korsanlık rejimine; bu yağma ve soygun düzenine karşı sırtımızı Âlemlerin Rabbi olan Allah’a yaslayarak bütün ezilen halklarla yan yana, omuz omuza durmaya devam edecek ve küresel zorbalık rejimine karşı “Küresel İntifada” çağrısını yükselteceğiz!” diye tamamlayan Ahmet ÖRS, Türkiye’nin G20’den ayrılmasını istedi.

Eylem boyunca İngilizce ve Türkçe pankart ve dövizler taşınırken sloganlar atıldı ve tekbir getirildi.

Haber: Mustafa Özeke

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@