İl Milli Eğitimin Korkulu Rüyası Sendika Dava Kazanmaya devam ediyor....

Yanlış duymadınız. Bugüne kadar açtığı davaların neredeyse tamamına yakınını kazanan sendika İl Milli Eğitimin korkulu rüyası oldu.... Bu sendika....

Haberler 19.05.2016, 16:29
İl Milli Eğitimin Korkulu Rüyası Sendika Dava Kazanmaya devam ediyor....
Yanlış duymadınız. Bugüne kadar açtığı davaların neredeyse tamamına yakınını kazanan sendika İl Milli Eğitimin korkulu rüyası oldu.... Bu sendika Eğitim İş Çanakkale Şubesi... Ahmet Mantaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada açılan davaların kazanıldığını ve haksızlığa uğrayan üyelerinin haklarının alındığını söyledi..

Açıklamasına şöyle devam eden Mantaş, açılan davalarında emsal temsil ettiğini söyledi...

Eğitim İş Çanakkale Şubesi olarak haksızlığa uğrayan ve İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince hak kaybına uğratılıp mağdur edilen üyelerimizin haklarını hukuk zaferleriyle kazanmaya devam ediyoruz.

Bayramiç İlçesi Milli Zafer İlkokulu’nda öğretmen üyemiz Levent Varol’un İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde olduğu dönemde görevlendirme işlemi sebebiyle kendisine yolluk ve yevmiye ödenmediği için söz konusu açmış olduğumuz davayı kazanarak üyemiz Levent Varol’un hakları geri alınmıştır.

Ayrıca Ocak 2016 döneminde norm fazlası öğretmenlerin atama başvurularında Eceabat İlçesi Tarihe Saygı Ortaokulu’nda üyemiz Süheyla Güvenç’in atama isteği başvuru evraklarını İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işleme koymaması ile ilgili matematik branşı atamalarına yönelik 08.02.2016 tarihinde açmış olduğumuz yürütmeyi durdurma davasını kazanarak üyemiz Süheyla Güvenç’in mağduriyeti geç de olsa ortadan kaldırılmıştır.

Öğretmen üyemiz Süheyla Güvenç Çanakkale Merkez Cumhuriyet Ortaokulu’nda mahkeme kararı gereğince görevine başlamıştır.

Bu dava ile ilgili yürütülen idari soruşturmada ise Eceabat İlçe Milli Eğitim sorumluları hakkında 1/30 oranında aylıktan kesme cezası disiplin yönünden teklif edilmiştir.

Eğitim İş olarak yine Bayramiç İlçesi Atatürk Anadolu Lisesi’nde öğretmen üyemiz Dilek Çevikler Durmaz’ın eş durumu ile ilgili açmış olduğumuz davasını kazanarak aile bütünlüğünün korunmasına yönelik bir haksızlığı da ortadan kaldırmış bulunuyoruz.

Öğretmen üyemiz Dilek Çevikler Durmaz Çanakkale Merkez’de artık ailesinin, çocuklarının yanındadır. Bu hak yargı kararıyla elde edilmiştir.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi Mahkeme kararlarının uygulanması noktasında örgütsel gücünü kullanarak süreci takip edecektir.

Bu hukuk mücadelemizde davalarımızı takip eden ve yardımlarda bulunan tüm hukuk danışmanlarımıza ve avukatlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Ve Eğitim İş olarak diyoruz ki.

Mağdur olan tüm eğitim emekçilerinin hak arama mücadelesinde yanındayız…

Yaşasın Adalet… Yaşasın Eğitim İş.
Yorumlar (1)
Aydın PAZARCI 5 yıl önce
Eğitim-İş Sendikası Çanakkale Şubesi'ni hukuk alanındaki bu başarılarından dolayı kutlarım.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@