Haydi Kızlar Nikaha mı Şimdi?

Eğitim İş Osmaniye İl Başkanı Seyit Demir; tecavüzü meşrulaştıracağı iddia edilen önergeyle ilgili açıklamasında Haydi Kızlar Nikaha mı Şimdi? diye sordu.

Sendika 19.11.2016, 23:54
Haydi Kızlar Nikaha mı Şimdi?

Eğitim İş Osmaniye İl Başkanı Seyit Demir; tecavüzü meşrulaştıracağı iddia edilen önergeyle ilgili açıklamasında Haydi Kızlar Nikaha mı Şimdi? diye sordu.

Fatmagül'ün SUÇU NE?

Hepimizin hatırlayacağı gibi toplumsal bir konuyu işlemiş ve toplum olarak kabullenemediğimiz bir diziydi o , 

Suçu neydi ? 

Kadın olması mı ? 

savunmasız olması mı ?

Toplumsal baskı ve dini  ritüeller mi ?

Tüm soruları bir tarafa bırakıp düne dönmek istiyorum.Gerçekten içeriği ne olursa olsun Halkın meclisine bu önergeyi taşımış olan milletvekilleri tarihin aynasında kendilerini her zaman göreceklerdir.Hele ki içlerinde Osmaniye milletvekillerimizden bir ismin de olması beni derinden üzmüştür.Ne yazık ki çocuk yaşta gelinler ve yok olan hayaller ,hayatlar göz ardı edilerek birde şirin gösterilerek aile bütünlüğü bozulmuş evlilikleri kurtarmak istiyorlarmış ,hatta dahada ileri açıklamalar ile çocukları babasız bırakmak istemiyorlarmış bu nedenle yasalarımızda bir eksiklik varmış bu eksiklik böylece düzeltilip herkes çok mutlu olacakmış...Yazık çok yazık

biz değil miydik ? ''Haydi kızlar okula '' diye ev ev dolaşıp kız çocuklarımızı okullara getiren ,

Biz değil miydik ? Kardelenler bulup öğretmen yapan ? Biz değil miydik?

yani şimdi ne diyeceğiz o evlerde ki kız çocuklarımıza '' Haydi kızlar nikaha mı ? '' ya da Haydi kızlar kocaya mı ? 

Bir an önce bu öneri içeriği ne olursa olsun 18 yaş altındaki evlilikleri şekli ve durumu ne olursa olsun meşrulaştırılmamalı.Medeni kanunumuzda 124.madde ile 17 yaş evlilik yaşı olarak belirtilmektedir .

Okul çağında olan her kız çocuğu eğitim hakkına sahiptir ve devlet güvencesindedir.

Bu sebep ile önerilen cinsel istismar düzenlemesinin derhal iptali ve bir daha söz konusu dahi olmaması gerektiğini tüm milletimize ifade etmek istiyorum.

Hiç bir birey yasalar ile bir nevi zorla  sevmediği bir insan ile aynı hayatı yaşamak zorunda değildir.Ortada işlenmiş bir toplumsal suç var ise bunun karşılığı yasalar önünde verilecek cezadır ve reşit yaşta olsun ya da olmasın kız ya da erkek tecavüze uğrayan her birey mağdurdur ve bu suçu işleyen ise yasalarca suçludur.Devlet mazlum olan ,mağdur olan suçsuz olan vatandaşının yanında olmaz ZORUNDADIR..

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@