Hak Verilmez Alınır!

Birleşik Kamu-İş Temsilcisi Ahmet Mantaş, “hak verilmez alınır şiarıyla, oynadığınız bu toplu pazarlık oyununu bozacağız.

Haberler 15.08.2015, 22:29
Hak Verilmez Alınır!

Eğitim-iş Çanakkale Şube Başkanı ve Birleşik Kamu-İş Temsilcisi Ahmet Mantaş, “hak verilmez alınır şiarıyla, oynadığınız bu toplu pazarlık oyununu bozacağız. Bu tiyatro oyununa ortak olmayacağız. Kamu emekçilerini AKP’nin yarattığı yoksulluk ve yolsuzluk düzenine mahkum eden gerici ve işbirlikçi sendikalara ve emekçileri açlığa ve yokluğa mahkum eden AKP’ye karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz”

Basına ve Kamuoyuna

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile sendikalar arasında toplu sözleşme görüşmeleri sürerken, hükümet yanlısı Memur Sen yine bir tiyatro oyunu ile kamu çalışanlarını satmaya hazırlanmıştır.

Pazarlığı tamamen Çalışma Bakanlığı’na bırakan Memur Sen ve tayfasına karşı Birleşik Kamu İş Konfederasyonu’na bağlı sendikalar olarak 14 Ağustos Cuma günü Ankara’da buluşarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde bir mücadele örneği ile bu tiyatro oyununa son vermek istemiştik. Ancak, AKP’nin polisi Birleşik Kamu İş’e karşı barikat kurmuş, sonrasında da saldırarak Birleşik Kamu İş üyelerini darp etmiş, yaralamış ve onlarca kişiyi gözaltına almıştır. AKP’nin faşist polisinin yaptığı orantısız müdahale sonucunda, birçok arkadaşımız yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır. Birleşik Kamu İş olarak polisin bu faşist tutumunu kınıyor ve gözaltına alınan arkadaşlarımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı memurlara teklif etiği 2016 yılı için % 4+4 ve 2017 yılı için %3+3’lük komik zamlarla Memur Sen ile birlikte daha önceki yıllarda olduğu gibi yine el ele vererek kamu emekçilerini açlığa mahkum etmiştir. Memur Sen böbürlene böbürlene yine kamu emekçilerini satışa getirmiştir.

Birleşik Kamu İş Çanakkale Temsilciliği olarak diyoruz ki; hak verilmez alınır şiarıyla, oynadığınız bu toplu pazarlık oyununu bozacağız. Bu tiyatro oyununa ortak olmayacağız. Kamu emekçilerini AKP’nin yarattığı yoksulluk ve yolsuzluk düzenine mahkum eden gerici ve işbirlikçi sendikalara ve emekçileri açlığa ve yokluğa mahkum eden AKP’ye karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz. Toplumu gericilikle, yoksullukla ve faşist yönetimiyle terbiye etmeye çalışan, emekçilerin tüm kazanımlarını yerle bir etmeye ant içmiş AKP ve işbirlikçileri bilmelidir ki, biz kamu emekçileri tüm bu baskı ve zorbalıklara boyun eğmeyeceğiz. Yıllarca verilen mücadele ile kazandığımız tüm kazanımlarımız ve haklarımız için sonuna kadar mücadele edeceğiz.

Direne Direne Kazanacağız!

Yaşasın Örgütlü Mücadelemiz!

Bu Daha Başlangıç, Mücadeleye Devam!

Yaşasın Birleşik Kamu İş!

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@