'Geleceğinize sahip çıkın'

AK Parti Hükümeti'nin politikalarını eleştiren Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu Özlük ve Hukuk Sekreteri Engin Çoğal, tüm halkı, milletvekili seçiminde emeğine, demokrasisine ve ge

Haberler 18.05.2015, 18:53
'Geleceğinize sahip çıkın'

AK Parti Hükümeti'nin politikalarını eleştiren Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu Özlük ve Hukuk Sekreteri Engin Çoğal, tüm halkı, milletvekili seçiminde emeğine, demokrasisine ve geleceğine sahip çıkmaya davet etti.

Aydın'ın Efeler İlçesi'ne Eğitim-İş Genel Merkez Mali Sekreteri Nazım Kırcı ile birlikte, gelen Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu Özlük ve Hukuk Sekreteri Engin Çoğal, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan'ı ziyaret etti.

Özakcan'ın ardından, Efeler Belediyesi Hizmet Binası'nda personel ile de bir araya gelen Çoğal, daha sonra Eğitim-İş Aydın Şubesi'ne geçti. Eğitim-İş Aydın Şubesi Başkanı Şaban Özdemir ve sendika üyelerinin de katılımıyla basın toplantısı düzenleyen Çoğal, Efeler Diyarı Aydın'da olmaktan onur duyduklarını söyledi.

Aydın'ın aydın yüzlü, çağdaş, demokrat insanları ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu kaydeden Çoğal, "Aydın'da Konfederasyon Bileşenlerimizden Eğitim-iş Büro-İş, Tüm Yerel-Sen, Genel Sağlık-İş ile bir çalışma ziyareti düzenledik. Bileşenlerimizin Aydın halkı ile bütünleşerek çalışmalarını sürdürmelerini görmek bizler için gurur kaynağıdır. Başkanları nezdinde kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ileri demokrasi söylemini eleştiren Çoğal, "İşsizliğin ve ekonominin giderek dar boğaza sürüklendiği ve daha da kötüsü, bir ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren, gelir dağılımı adaletsizliği Meksika’dan sonra ikinci sırada olan bir Türkiye’de, hangi ekonomik başarıdan bahsedebilecektir? Son çıkartılan iç güvenlik yasası ile özgürlükler ve demokratik haklarımızın baskı altına alındığı, temel hak ve özgürlükler ile kişi özgürlüğü ve güvenliğinin ortadan kaldırıldığı bir ortamda, bırakın ileri demokrasiyi hangi demokrasiden bahsedebilecektir? Aydın halkı, bu soruların cevabını görmüş ve yaşamış olmalı. Halkımızın gündeminde iş, aş ve ekmek mücadelesi varken, bu zihniyet halkı ezmekten ne zaman vazgeçecektir? Bu anlamda 7 Haziran seçimleri, demokrasi mi, tek adam mı kararının verileceği tarihi bir seçimdir. Tüm halkımızın bu duyarlılıkla emeğine, demokrasisine ve geleceğine sahip çıkmaya davet ediyoruz. Birleşik Kamu-iş Konfederasyonu dün olduğu gibi, bugünde emek ve demokrasi mücadelesini güçlendirerek büyümeye devam edecektir" dedi. (EMRAH DİNÇER - Aydın Hedef Gazetesi)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@