Geçici Görevlendirme Adı Altında Yapılan Sürgünler Son Buldu

Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile bazı belediyelerde geçici görevlendirme adı altında yapılan sürgünler son buldu.

Sendika 01.03.2020, 11:37
Geçici Görevlendirme Adı Altında Yapılan Sürgünler Son Buldu

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin ardından bazı belediyelerde Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği’ne dayandırılarak gerekleştirilen ‘sürgün’ler Resmi Gazete’de yayınlanan yönetmelik değişikliği ile son buldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 29 Şubat 2020 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan ‘Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik ile yerel yönetimler hizmet kolunda çalışan memurların ‘sürgün’lerinin önüne geçildi. Memurların muvafakatı olmadan “geçici görevlendirme” adı altında yapılan sürgünlerin son bulması adına daha önce Ankara Adliyesine suç duyurusunda bulunan, İçişleri Bakanlığı’na soruşturma ve inceleme talebini ileten ve sürgünlerin önüne geçilmesi adına yoğun çaba sarf eden Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) yaptığı yazılı açıklamada yönetmelik değişikliği ile sürgünlerin önüne geçildiğini belirtti.

Alınan bu kararın Bem-Bir-Sen’in bir başarısı olduğuna dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı Levent Uslu, “Memurlarımızın sorunlarının çözülmesi adına verdiği destekten ötürü Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a ve emeği geçen herkese Bem-Bir-Sen olarak teşekkürü borç biliriz. Bem-Bir-Sen’in bir başarısı daha hayırlı olsun.” dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@