Gaziler Milletimize Emanettir

AKTİF SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ Gaziler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Haberler 18.09.2015, 15:08
Gaziler Milletimize Emanettir

AKTİF SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ Gaziler Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.

Milletimizin zor bir süreçten geçtiğini ve Terör olaylarının arttığı bugünlerde Şehit ailelerine ve Gazilerimize Devletimizin ve Milletimizin sahip çıktığını,birlik ve beraberlik ruhunu ayakta tutmaya devam etmemiz gerektiğini vurgulayan Başkan Ümit KARATAŞ açıklamasına şöyle devam etti;

''Yüce Milletimizin inancı ve manevi değerleri bünyesinde vatan aşkı ile yandığı ve vatanını savunduğu müddetçe düşüncesinde şehitlik ve gazilik onuru hep olacaktır.Herkes sözü edilen bu onura kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı ve kutsal değerleri için savaşır ve sonrasında ya Gazi ya da Şehitlik mertebesine ermenin mutluluğunu yaşar.Çünkü milli ve manevi benliğimiz içerisinde olan bu duyguların, Türk Ulusu ve Bireyler için vazgeçilmez bir anlam ifade ettiğini unutmamalıyız.

Türk milleti bunun en güzel örneğini Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yaşamıştır. Yüce Türk Milleti, vatanını canından aziz bilmiş ve büyük bir onurla “Ya İstiklal Ya Ölüm” demiştir.

Eğer bizler bugün, bu cennet vatanda bu kadar huzurlu ve rahat isek, bu günlerimizi destanlar yazan, şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız.
Vatanını ve insanlık onurunu canından aziz bilerek Şehitlik ve Gazilik mertebelerine yükselmiş olan başta sağlık çalışanlarımız, askerimiz, polisimiz, öğretmenlerimiz ve bu uğurda can veren vatandaşlarımız, milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur.

Vatanımız ve milletimiz için büyük anlam ifade eden bu özel günde; Bu eşsiz vatanı bizlere emanet eden Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi ve vefat eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 

Hayatta bulunan gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyor, kendilerine Yüce Allah'tan uzun ömürler diliyor Gaziler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum'' dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@