Gaziantep'te öğretmenlerden TBMM Başkanı Kahraman’a laiklik tepkisi

EĞİTİM Sen Gaziantep Şubesi üyeleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın 'Laiklik yeni anayasada olmamalıdır' sözlerini basın açıklaması yaparak eleştirdi. Öğle saatlerinde Eğitim Sen Gaziantep Şube binasında...

Haberler 29.04.2016, 15:54
Gaziantep'te öğretmenlerden TBMM Başkanı Kahraman’a laiklik tepkisi
EĞİTİM Sen Gaziantep Şubesi üyeleri, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın 'Laiklik yeni anayasada olmamalıdır' sözlerini basın açıklaması yaparak eleştirdi.

Öğle saatlerinde Eğitim Sen Gaziantep Şube binasında toplanan sendika üyeleri, burada TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklik açıklamaları ile ilgili basın açıklaması yaptı. Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Ersönmez, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın laiklikle ilgili sözlerinin rahatsızlık verici olduğunu belirtti. Laikliğin farklı inanç gruplarına özgürlük manası taşıdığını dile getiren Ersönmez, şöyle konuştu:

"Laikliğin varlığı, din ve mezhep farklılıkları bahanesiyle halk kitlelerinin, farklı ulusların, farklı inançtan ve mezhepten insanların birbiriyle çatışmalarına son verilmesini ifade eder. Devletin, farklı inanç grupları karşısında, bu grupların kendi arasındaki ilişkilerde ve bir dine inanmayanlar karşısında eşitlik ilkesi doğrultusunda hareket etmesini gerektirir. Eşitsizliği ve ayrımcılığı savunan, laikliği tehdit ve engel olarak gören TBMM Başkanı'nın bu yaklaşımını reddediyor, ülkemizin geleceği, huzuru, güvenin, bir arada kardeşçe yaşamanın kök salması için, bu ayrıştırıcı, çatıştırmacı anlayışların karşısında olacağımız hatırlatıyoruz."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@