Flaş Flaş Flaş 'Bursa’da TEOG sınavları tekrarlanmalıdır'

TÜRK Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, 27 Nisan Çarşamba günü Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda Sabiha Köstem Ortaokulu’nda soru kitapçıklarının kaybolduğu ve sınavın bir saat geç başladığını...

Haberler 30.04.2016, 16:06
Flaş Flaş Flaş 'Bursa’da TEOG sınavları tekrarlanmalıdır'
TÜRK Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, 27 Nisan Çarşamba günü Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sınavı’nda Sabiha Köstem Ortaokulu’nda soru kitapçıklarının kaybolduğu ve sınavın bir saat geç başladığını iddia etti.

Merkez Osmangazi ilçesi Soğanlı Mahallesi’nde bulunan Sabiha Köstem Ortaokulu’nda 27 Nisan Çarşamba günü yapılan sınavda soru kitapçıklarının kaybolduğu öne sürüldü. Öğrencilerin 1 saat geç sınava alındığını iddia eden Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu, "Bursa’daki sınavların güvenirliği kalmamıştır, sınavların tekrarlanması gerekir. 8'inci sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG Sınavı’nda 17 ilçeden 39 bin 219 öğrenci geleceği için yarıştı. Sınav merkezlerinden biri olan Osmangazi Sabiha Köstem Ortaokulu’nda, 27 Nisan Çarşamba günü yapılan TEOG Sınavı’nın 09.00 yerine 1 saat gecikmeli olarak 10.00’da başladı" dedi. 

27 Nisan Çarşamba günü Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavının yapıldığını söyleyen Türkoğlu, "Söz konusu okulda sınavlar bir saat geç başlamıştır. Sınavın sıhhati tartışılır hale gelmiştir. 15 dakika geç kalan öğrenci sınava alınmazken, bu sınavın 1 saat geç başlanması kabul edilemez" diye konuştu.

Bu arada Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise sınavın yapıldığı okula kutu içersindeki bazı soru kitapçıklarının eksik gönderildiğini, bunun anlaşılması ile kitapçıkların güvenilir bir şekilde okula ulaştırıldığını belirtip, "Sağlıklı olması için diğer kitapcıkların da gelmesi beklendi. Kısa bir süre sonra sınav aynı anda başlatıldı" dedi. Yetkililer kitapcıkların çalınması veya kaybolmasının söz konusu olmadığını sözlerine ekledi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@