Fatura sizindir kimseye yıkamazsınız

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan, memur zam oranlarıyla ilgili faturayı Memur Sen'e kesti...

Sendika 29.08.2019, 12:57 29.08.2019, 16:07
Fatura sizindir kimseye yıkamazsınız

Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan'ın açıklaması şöyle:

Velinimetleri ve sebeb- i hayatları hükümet olan bir kısım sözde sendikaların adına konuşanlar, işveren yani velinimetleri karşısında direnç gösterememenin ve teslimiyetçiliklerinin neticesinde oluşan tablo ortaya çıkınca,bir müflis tüccar hezeyanı ile saldırganlığa başladılar.

Memura reva görülen bu tablonun tek bir sorumlusu vardır; o da kendileridir.

mehmet yaşar şahindoğan

Meydanlarda ve sağda solda “ genel yetkili sendika” cakası satanlar, toplu sözleşme masasında imza yetkisine ve hakem heyetine gitme yetkisine tek başına sahip olanlardır bu rezalet tablosunun mümessili.

Türkiye Kamu Sen,sizi her türlü eylem ve etkinliğe davet etmiş ve alacağınız iş bırakma dahil tüm eylem kararlarına desteğini açıklamış, ancak siz varlığınızı borçlu olduğunuz hükümete “ayıp olur” düşüncesiyle , “ya bizden desteğini çekerse” korkusuyla hareket ettiniz.

Memuru ekonomik soykırıma mahkum eden sefalet zamlarına karşı sadece “cüzdan bırakarak”göz boyamayı tercih ettiniz, gece yarıları bakanlık koridorlarında yalvarma seansları yapmayı sendikacılık sandınız ve bunu çalışanlara yedirmeye çalıştınız.

Sendikacılık, dik duruş işidir.Dik durmak için ise varlığını işveren desteğinden değil,yürüttüğün mücadeleden almak gerekir.

Geçmişinde ve literatürlerinde mücadele olmayanlardan “mücadeleci sendikacılık” beklemek hayaldir elbette.

Mücadele edebilecek iradeniz olsaydı, memur bu tabloya mahkum olmazdı. 

Yalvaran sendikacılık anlayışınızla tarihe geçtiniz emin olun.

Şimdi kalkmış bir sözde sendikacı (R.Ç) Türkiye Kamu Sen’e dil uzatıyor. Türkiye Kamu Sen’in yaptığı sendikacılığın zekatı bile size fazla gelir.Toplu Sözleşme masasının imza atmaya yetkilisi sizdiniz. Bu sefalet zamları yüzde yüz sizin ve sizin edilgen sendikacılığınızın eseridir. Bu zammı kamu çalışanlarına reva gören hükümete tek kelime laf etmeyip, duruş gösteremeyenlerin Türkiye Kamu Sen’i bu tablodan sorumlu gibi göstermeye çalışıp saldırmaları nafile ve gülünç çabalardır.

Eminim ki kamu çalışanları önümüzdeki günlerde bu faturanın sahibi olanlara bir bedel ödetecektir. Bu bedel sarı sendikacılığın ve dik duramayan edilgen sendikacılığın bedelidir ve ödeyeceksiniz.

Hiç sağa sola kıvırmayın...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@