Evlere Şenlik Müdür Ataması

Eğitim-iş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin EREN Tekirdağ Milli Eğitim'de evlere şenlik atama ile ilgili bedel ödenmeyen bir atama örneğidir diyerek tepki gösterdi ve ekledi....

Haberler 20.08.2015, 15:04
Evlere Şenlik Müdür Ataması

Milli Eğitim Müdürlüğüne aldığım bir ihbar sonucu bir dilekçe vererek Tekirdağ Süleymanpaşa İlçesi, Tekirdağ İlkokulu müdür yardımcılığına atanan S.A.D adlı kişinin atanma şartlarına uymadığını belirterek sorumlular hakkında şikayetçi olmuş, gereğinin yapılmasını ve sorumlular için soruşturma başlatılmasını talep etmiştim. Söz konusu meslektaşımız 3 yıl 9 günlük kıdemiyle atanmıştır. Bu da yönetmeliğe uygun  değildir. Müdürlük; konunun incelendiğini , yapılan atamanın yönetmeliğe uygun olduğunu tarafıma bildirmiştir. 

Bu yanıt minareye kılıf uydurmadır. Neden mi? Söz konusu yönetmelin 8. Maddesi gereği “öngörülen şartları taşıyan aday bulunamaması durumu” nu  müdürlük nasıl tespit etmiştir? Sorduğunuzda “başka başvuru yoktu  ki!” denmektedir. Böyle bir başvuru mercii  yoktu ki! Diye yanıt veriyorum. İnsanlara  sordunuz  mu? Dilekçe  mi  aldınız  insanlardan? Hem söz  konusu okula gelen iki müdür yardımcısı  da  başka ilçelerden  gelmiştir. Okul Müdürü bunları hangi kriterleri göz önünde bulundurarak size önermiştir? Yoksa  okul müdürünün kulağına bu isimler  fısıldanmış mıdır? Bu arkadaşların üyesi bulunduğu sendika hangisidir?

Milli Eğitimin atamaları kadrolaşmaya dönüktür. Politiktir. Bu kadar politik davranan bakanlık işyeri barışını  nasıl sağlayacaktır? Tabi ki işyeri barışını istiyorlarsa! 

hüseyin erenSöz konusu Eğitim Bir Sendikası yöneticilerine ise şunu söylemek istiyorum: HUKUK  bir  gün  size  de  gerekli olacak. Bu gün için susan, sır vermeyen kişiler  gelecekte mahkemelerde  tanıklık edeceklerdir  göreceksiniz. Çiğnediğiniz her evrensel hukuk kuralı  için hukuki mücadelemizi emekçiler adına yapacağız. Sendika  makam  dağıma kurumu  değildir. Sendika hak- adalet  kurumudur. Kuralları savunur  sendikalar. Bu kurallardan kim  girerse girsin dert edinmez. Liyakati temel alır. Ve sendikalar belirli politik düşüncelere hizmet etmez, tabanının  ortak çıkarları için mücadele eder.

Hüseyin  EREN  
Eğitim  İş Tekirdağ Şube Başkanı    

tekirdağ mem müdür ataması     

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@